Naku.wiam zen- Maria Peszek

Ocena 4.7
7 godz. 43 min.
bookCoverFor

Opis

Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy...
Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza się w niej absurd i powaga, euforia i rozpacz, rzeczy święte i puszczanie bąków. Jest też o przyzwoitości w sztuce i w życiu. I o wolności.
Rozmawiają o najważniejszych sprawach: miłości, śmierci, seksie, Bogu, sztuce i sensie, z bezpardonową otwartością, która może wzbudzić zazdrość. Że można tak ze sobą rozmawiać. Że taka relacja, przekraczająca wszystko, do czego nas przyzwyczajono, jest możliwa. Bo może to, co wydaje się ekstremalne, tak naprawdę jest po prostu prawdziwe? Przecież tak właśnie rozmawiamy. A jeśli nawet nie, to może byśmy chcieli.
Wzruszający, śmieszni, tragiczni, bezpruderyjni i nieobliczalni.
Maria i Jan Peszek. Żywi ludzie.

Tym razem nie używam zapałek. Nie wzniecam rewolucji. Nie krzyczę: „Róbmy dym”. Zeszłam z barykad. Chcę się podzielić opowieścią o niełatwej, ale wspaniałej relacji z ojcem, i ogrzać nią serca. Chcę zabrać was w podróż do źródła mojej siły, a przy okazji sama zrozumieć, skąd się wzięłam, taka, a nie inna. To opowieść o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. O afirmacji życia. Jest trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować przez niespokojny czas.

Maria Peszek – wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – miasto mania (2005), maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016), Ave Maria (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, Wdechu „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflixa Królowa.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
7 godz. 43 min.
Język:
Polski
Data wydania:
12.10.2022
Wydawca audiobooka:
Marginesy
Numer ISBN audiobooka:
9788367406994

Co myślą inni

Recenzje Naku.wiam zen – Audiobook

Rewelacyjny

Ola

Wolność ma w sobie cechę nieśmiertelności

Martyna

Doskonała. Cudowna rozmowa ojca z córką i córki z ojcem. Balsam dla umysłu

Mama

Pilecam,pouczajaca.Zazdrozzcze rodzicow😍

Sylwia

Fantastyczna! Przeczytałam ponownie i pewno jeszcze będę chciała

Elżbieta

Świetny duet. Uwielbiam i polecam. Boska rozmowa

Anna

Przepiękne!

Patryk

książka 3.5/5

Julia

Ogólnie ok, ciekawa, gdyby tylko jeszcze trochę mniej egocentryzmu i wulgaryzmów

Zbigniew

Z przyjemnością wysłuchałam

Bożena

Świetna książka, wysłuchałam z wielką przyjemnością. Lektorzy fantastyczni!

Sylwia

Wspaniale, że autorzy są jednocześnie lektorami. Bardzo przyjemnie się słucha.

Kasia

Wspaniała prawdziwa książka!

Ewa

Książka trafiła w samo sedno mojego życia. Spojrzałam na nie trochę inaczej. Bardzo podoba mi się forma w jakiej prowadzony jest dialog, chociaż z początku musiałam się z tym osłuchać. Nie codzienna, ale sensowna i konkretna twórczość.

Milena

Jedna lepszych książek jakie w ostatnim czasie słuchałam🙃

Anna