Mundra- Sylwia Szwed

8 godz. 21 min.
bookCoverFor

Opis

To nie jest poradnik, jak dobrze urodzić dziecko. To zapis rozmów autorki z kilkoma pokoleniami polskich położnych, które opowiadają o tym, jak rodziły się dzieci w trakcie wojny, w powojennych izbach porodowych, jak wyglądał poród totalitarny w latach 70-tych i 80-tych i jakie nastawienie do rodzenia mają współczesne rodzące. Bez lukru i bez zawstydzenia położne opowiadają o poronieniach, aborcji, powikłaniach porodowych, fizjologii kobiety i ciemnej stronie położnictwa. Ale to też książka reporterska o sile kobiecego ciała, cudzie narodzin, pięknych porodach domowych i emancypujących się położnych. Niezwykle szczera i poruszająca, ponieważ wybór sposobu rodzenia porusza w człowieku to, co najważniejsze.

Sylwia Szwed – dziennikarka, reporterka, wiceprezeska i dyrektorka wydawnicza Fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Jedna z założycielek i autorka pisma „Kosmos dla dziewczynek”. Autorka wielu reportaży prasowych. Specjalizuje się w temacie dziewczyńskości.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
8 godz. 21 min.
Język:
Polski
Data wydania:
17.11.2022
Wydawca audiobooka:
XAUDIO
Numer ISBN audiobooka:
9788367330503

Co myślą inni

Recenzje Mundra – Audiobook

ŚWIETNA KSIĄŻKA!!! Uważam, że ten temat/ta książka powinna być przedstawiona każdej młodej dziewczynie szkoły średniej! Po to, aby świadomość wzrosła i zmalał czynnik błędów... Sama jestem takim przypadkiem, gdzie zdecydowanie zbyt mała wiedzą, spowodowała, że z piątki dzieci, które chciałam urodzić mam tylko dwoje. Dziękuję autorce i bohaterom tej książki.

Dorota

Polecam

Joanna