Morderstwo na plebanii

Ocena 4.5
8 godz. 24 min.
Panna Marple
bookCoverFor

Opis książki

Nowe i odświeżone tłumaczenie kultowej powieści!
Czy tajemnicza śmierć w kościele będzie wyzwaniem dla panny Marple?
Nikt z mieszkańców miasteczka nie darzył szczególną sympatią pułkownika Protheroe. Jednak gdy proboszcz miejscowej parafii odkrywa jego zwłoki na plebanii, wszyscy pozostają w szoku. Początkowo do zabójstwa przyznają się dwie osoby, których zeznania się wykluczają. Policja będzie musiała podjąć trud, by w tym chaosie odnaleźć prawdziwego zabójcę. Na szczęście do akcji wkroczy przenikliwa i nieco wścibska Jane Marple. Jej śledztwo odkryje niejedną tajemnicę, skrzętnie skrywaną przez mieszkańców.
To pierwsza powieść Agathy Christie, w której pojawia się postać ekscentrycznej detektyw amatorki – panny Marple. Idealna dla zagorzałych fanów Poirota i klasyki kryminału w wydaniu A. Christie!

The Murder at the Vicarage Copyright © 1930 Agatha Christie Limited. All rights reserved.
AGATHA CHRISTIE, MISS MARPLE, Agatha Christie Signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved.
Translation entitled "Morderstwo na plebanii" © 2022 SAGA Egmont. All rights reserved.

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieściopisarką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz tyle samo tłumaczeń na 45 języków obcych. Pod pseudonimem Mary Westmacott wydała kilka powieści obyczajowych, które także cieszyły się popularnością.
Brytyjska pisarka zasłynęła z powieści detektywistycznych. Stworzyła jedne z najbardziej popularnych postaci detektywów: Herkulesa Poirot oraz przenikliwą detektyw amatorkę pannę Jane Marple. Jej proza wielokrotnie przenoszona była na ekrany, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. Na podstawie dzieł Christie powstały także słuchowiska radiowe oraz spektakle teatralne. Wśród czytelników na całym świecie uznawana jest za niekwestionowaną królową kryminału.

Tłumaczenie:

Anna Rojkowska

Format:

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 24 min.

Język:

Polski

Data wydania:

15.12.2022

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726266948

Co myślą inni

Recenzje Morderstwo na plebanii –
Audiobook

Rewelacyjny lektor.

Katarzyna

Bardzo dobra

Dominik

Mega wciągająca, do samego końca nie udało mi się rozwiązać tej sprawy chociaż znalazłam kilka poszlak

Emilia

Bardzo dobry lektor, czytanie brzmiało jak słuchowisko

gienia