Monster

Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Ocena 3.9
6 godz. 50 min.
bookCoverFor

Opis książki

Szokująca i niezwykle poruszająca historia seryjnej morderczyni Aileen Wuornos.

Życie Aileen już od narodzin naznaczone było okrucieństwem. Ojciec – psychopata ze skłonnościami do molestowania – został zamknięty w więzieniu, a nastoletnia matka, kiedy Aileen miała cztery lata, porzuciła ją i jej brata Keitha. Rodzeństwo trafiło do patologicznego domu dziadków.

W wieku zaledwie czternastu lat Aileen zaszła w ciążę. Po urodzeniu dziecka oddała je do adopcji, a sama wylądowała na ulicy i zaczęła się prostytuować za pieniądze, piwo i papierosy.

Tak zaczyna się prawdziwa historia kobiety, która w akcie zemsty zabije siedmiu mężczyzn i zostanie skazana na sześć kar śmierci.

Na podstawie historii Aileen Wuornos, najbardziej niejednoznacznej postaci spośród szeregu seryjnych zabójców, powstał film „Monster" z oscarową rolą Charlize Theron.

Tłumaczenie:

Robert Szmidt

Format:

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 50 min.

Język:

Polski

Data wydania:

18.05.2022

Wydawca audiobooka:

WYDAWNICTWO KOBIECE

Numer ISBN audiobooka:

9788367335027

Co myślą inni

Recenzje Monster –
Audiobook

Nie zachwyciła. Może to kwestia tego, że temat mam już nieźle obeznany, ale mam wrażenie, że książka nie wniosła do niego nic, czego nie slyszalabym już w podcastach, czy czytała w internecie

Karolina

Dpoko

Marcin

Książka jest słaba. Spodziewałem się obiektywnej i rzetelnie przedstawionej historii, a dostałem koszmarnie oceniającą i momentami wręcz skandalicznie niesprawiedliwą opinię autora na temat. A wszystko to potęguje jeszcze szorstki głos lektorki. Nie polecam.

Maciej

Ciekawa książka, bardzo dobra lektorka

Kasia