Mój ostatni miesiąc- Marcel Moss

Ocena 3.8
8 godz.
213 Strony
Hype
bookCoverFor

Opis

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA.

Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie.

Wkrótce chłopak poznaje chorego na raka Mateusza. Ten wyjawia Sebastianowi, że zdaniem lekarzy został mu miesiąc życia. Zamierza jednak oszukać śmierć, a nowy znajomy ma mu w tym pomóc. Rozpoczyna się pełen humoru, wzruszeń i cennych życiowych lekcji wyścig, w którym stawką jest każdy dodatkowy dzień. W jego trakcie Sebastian i Mateusz nie tylko odkrywają prawdę o sobie, ale i przekonują się, że miłość i pamięć mają dużo większą moc niż śmierć.

Format:

E-book, Audiobook

Seria:

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

8 godz.

Strony e-booka:

213

Język:

Polski

Data wydania:

1.06.2022

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Filia Sp. z o.o. sp. k.

Numer ISBN audiobooka:

9788382801590

Wydawca e-booka:

Wydawnictwo Filia Sp. z o.o. sp. k.

Numer ISBN e-book:

9788382801026

Co myślą inni

Recenzje Mój ostatni miesiąc – E-book, Audiobook

Niewykorzystany potencjał, nie była to beznadziejna książka, ale moim zdaniem mogła mnie poruszyć trochę bardziej poruszyć

Nikola

książka napisana doprawdy niesamowicie, przeżywałam historie o matim razem z nim, niesamowite przeżycie. zastanaiwa mnie jednak lekko surrealistyczna relacja wolontariusza z pacjentem, nie miałaby ona raczej miejsca w prawdziwym- realistycznym świecie.

Maja

Tak bardzo mnie ona zdewastowała. Nie słuchałam takiej książki jeszcze, ale bardzo mi się podobała. Zaraz idę słuchać kolejną część.

Wiktoria

Obiektywnie - książka tragiczna, nie warta uwagi, toksyczna, uosobienie wszystkiego czego nienawidzę w książkach - miks wszystkich problemów i wrzucenie ich w zycie bohaterow... ale subiektywnie... tak bardzo mi się podobało, że aż mi z tym źle...

Paulina

Moja ocena 4,75. Super książka tak ryczałem że się dusiłam

Lena

Piękna, wzruszająca, prawdziwa... Morze łez ... Pięknych łez Mati i Sebuś♥️

Katarzyna

Piękna historia

Izabela

Ciekawa książka

Oliwia

Zazwyczaj nie czytam książek ani nie slucham z audiobookiem bo mnie nie interesują (a z audiobookiem nie umiem sie skupić ale tu podoba mi sie lektor aż chce sie słuchać) jakoś bardzo, ale ta jest świetna i mega wciąga. Polecam!

oliwia

Polecam, świetna książka

Martyna

Książka warta uwagi <3

Aneta

Fajna fabuła ale nie zapadła mi w pamieci. Moim zdaniem lekka i przyjemna. Polecam

Elena

Fajna.

Aleksander

Trochę polskie "Heartstopper", trochę "Gwiazd naszych wina". Książka porusza ważne tematy i przyjemnie się jej słuchało, zabrakło mi jednak pogłębienia profilu psychologicznego bohaterów, na co wpływ miała zapewne zbyt szybka akcja

Natalia

Może być

Maja