Milagro. Dziennik kubański

Ocena 4.4
4 godz. 59 min.
119 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Moment. Iskra. Olśnienie. Światło błyskawicy. Próba uchwycenia w obrazie i słowie chwili archetypicznego „pierwszego wejrzenia”, które prowadzi do miłości. Chciałem zatrzymać we wdzięcznej pamięci siłę zderzenia z urodą wyspy, jej mieszkańców, kultury, pejzażu. Dwadzieścia jeden dni, które nie powtórzą się nigdy. Tak patrzyłem wtedy na Kubę zakochanym wzrokiem, tak myślałem o niej, o sobie, o świecie. Cierpliwy czytelnik spojrzy na chwilę moimi oczami, zamieszka w mojej głowie. Być może nawet na moment wpół świadomie stanie się mną. Z tego doznania na szczęście otrząśnie się z ulgą niczym po gwałtownej ulewie.

Decydując się po raz pierwszy na publikację obszernych fragmentów dziennika, który prowadzę z przerwami od 1979 roku, myślałem, jaki dziennik fotografa sam chciałbym przeczytać. Szczery – przede wszystkim. Oto on zatem.

Dzielę się z Państwem historią intymną. Jest w niej oczarowanie i zwątpienie, tkliwość i żar; współczucie, zazdrość, wstyd, złość i namiętność. A także parę innych uczuć, które łączy to, że wszystkie ściśle człowiecze.

Format:

E-book
Audiobook

Czas trwania audiobooka:

4 godz. 59 min.

Strony e-booka:

119

Język:

Polski

Data wydania:

5.09.2023

Wydawca audiobooka:

Purple Book

Numer ISBN audiobooka:

9788383105048

Wydawca e-booka:

Purple Book

Numer ISBN e-book:

9788383105055

Co myślą inni

Recenzje Milagro. Dziennik kubański –
E-book, Audiobook

Perfect reading and voice

Ann

👍

Adam

Wyjątkowa, barwny język tworzy wspaniałe obrazy przed oczami to cudowne uzupełnieni zdjęć umieszczonych w książce. Czekam na kolejne dzieło Pana Marcina

Jacek