Mężczyzna imieniem Ove- Fredrik Backman

Ocena 4.8
9 godz. 17 min.
bookCoverFor

Opis

To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być.

Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków, blond fląder i białych koszul, bez swojej Sonji. Jest przekonany, że nadszedł czas, aby się ewakuować.

Tyle że najpierw na drodze staje mu ten gamoń, który nie potrafi zaparkować z przyczepą ani otworzyć okna, żeby nie spaść z drabiny. I jego ciężarna żona, która zjawia się w najmniej oczekiwanych momentach i w wieku trzydziestu lat nadal nie ma prawa jazdy, więc trzeba ją wszędzie wozić.

Ove nie przewiduje, że świat ma mu jeszcze dużo do zaoferowania, a on sam może dać wiele innym. Nie tylko ludziom. Bo jest jeszcze kot.

Debiutancka powieść Fredrika Backmana to ciepła i urzekająca historia o tęsknocie za bliską osobą, nieoczekiwanej przyjaźni i sile społecznych więzów. Wspaniała komedia, która wyciśnie łzy z największego twardziela.

Uroczy debiut. Sprawi, że będziecie się śmiać, będziecie płakać, poczujecie sympatię do zrzęd w swoim otoczeniu i zechcecie przeprowadzić się do Szwecji.

„People”

Na przemian wzruszająca i zabawna… Jestem pewien, że zakochacie się w Ovem i będziecie głęboko poruszeni jego historią, a po spędzeniu z nim czasu być może spojrzycie na otaczający was świat z nieco większą empatią niż przed lekturą.

Eric Larson

Wspaniały ukłon w stronę człowieczeństwa oraz hołd dla przyjaźni i wiary w utraconą miłość. Autor porusza wiele zagadnień: małżeństwo, miłość, rasę, klasę, podziały, gentryfikację. To jedna z tych dobrych historii, które łączą.

James McBride, autor Ptaka dobrego Boga

Lekka, a jednocześnie głęboko poruszająca powieść o wpływie, jaki jedno życie ma na niezliczoną liczbę innych.

CBS Local
Tłumaczenie:
Alicja Roseneau
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
9 godz. 17 min.
Język:
Polski
Data wydania:
7.12.2022
Wydawca audiobooka:
Marginesy
Numer ISBN audiobooka:
9788367510462

Co myślą inni

Recenzje Mężczyzna imieniem Ove – Audiobook

Autor pokazuje jak jesteśmy różni. Niejednokrotnie pod szorstką powierzchownością kryje się wielkie serce, dosłownie i w przenośni.

Elżbieta

Petarda

maciej

Mądra, piękna, wzruszająca, ponadczasowa historia.

Hubert

Dla mnie ta książka jest o odkrywaniu świata, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Świat ten skrywa dobro i miłość, sprawiedliwość i to wszystko ukryte jest pod absolutnym brakiem cierpliwości.

Agnieszka

Początek zastanawiający ale końcówka super.

Ewelina

Super

Justi

Polecam

Beata

im in love 😭

tatiana

Książka wesoła i wzruszająca opowiadająca o zwykłym życiu. Polecam😊

Ewa

Piękna historia ❤️

Justyna

Bardzo przyjemna, ciepła historia, po której jednak nasuwają się reklekscje. Do tego świetny lektor

Anna

Przecudnowna, wzruszająca, skłaniająca do myślenia... Będę wracać do tej historii

Aleksandra

Świetna książka o życiu, miłości, przyjaźni i potrzebie bycia dla kogoś.

Bogusław

Piękna książka.

Elżbieta

Wzruszająca od pierwszej strony do końca i była łza

Anna