Metro 2033- Dmitry Glukhovsky

Ocena 4.7
25 godz. 18 min.
Metro
bookCoverFor

Opis


Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji człowieka rozegra się w przejmującej atmosferze moskiewskiego metra? Czy człowiek, który w marzeniach sięgał gwiazd, godzien jest skończyć jak szczur, sto metrów pod ziemią? Mało prawdopodobne? Po przeczytaniu Metra 2033 – rosyjskiego, kultowego już bestsellera, który zawładnął wyobraźnią ponad dwuipółmilionowej rzeszy czytelników – na pewno zmienisz zdanie. Ten thriller SF, którego wartka akcja i niezwykle sugestywnie przedstawiony świat nie pozwolą ci się od niego oderwać aż do ostatniej strony, to nie tylko wspaniała rozrywka i uczta dla czytelnika. To także portret człowieka u schyłku cywilizacji, to przejmująca analiza jego niezmiennej natury. To obraz świata po końcu świata.


Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie ci próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych... Zawierają sojusze, toczą wojny.


WOGN to wysunięta najbardziej na północ zamieszkała stacja metra. Kiedyś była jedną z najpiękniejszych, a po zagładzie przez długi czas pozostawała bezpieczna. Teraz pojawiło się na niej śmiertelne niebezpieczeństwo.


Artem, młody mężczyzna z WOGN-u, otrzymuje zadanie: musi przedostać się do legendarnej stacji Polis, serca moskiewskiego metra, aby przekazać ostrzeżenie o nowym niebezpieczeństwie. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość nie tylko peryferyjnej stacji, ale być może całej ocalałej w metrze ludzkości.


Audiobook w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Tłumaczenie:

Paweł Podmiotko

Format:

Audiobook

Seria:

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

25 godz. 18 min.

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

1.10.2019

Wydawca audiobooka:

Insignis Media

Numer ISBN audiobooka:

9788366360587

Co myślą inni

Recenzje Metro 2033 – Audiobook

świetna książka i lektor też do rzęs czytał

Tomasz

Moja ulubiona książka. Bardzo polecam! Lektor wspaniały.

Barbara

Super

Adam

Od słuchania tej książki można wpaść w depresję. Autor jest mistrzem czarnowidztwa. Jeszcze głos lektora potęguje ten efekt. Muszę odpocząć przed drugą częścią.

Karol

Świetna

Jakub

Świetna książka.

Tomasz

WoW 🤩

Adam Piotr

🐭

Dawid

Dobre 😊

Tomasz

Ok

Paweł

Dla mnie spoko! Jest to w sumie 3 przesłuchana książka tego autora przeze mnie. Lektor super przyjemnie się słucha. Polecam.

Bartłomiej

👍

Piotr

Klasyka gatunku i już!

Jacek

Świetne

Piotr

Bardzo lubię tą serię

Milena