Merci, monsieur Dior- Agnès Gabriel

Ocena 4.4
10 godz. 37 min.
bookCoverFor

Opis

Francja, rok 1947. Mieszkańcy Paryża wprawdzie jeszcze odczuwają skutki wojny, ale powoli budzi się w nich nadzieja na lepsze jutro. Wśród nich jest także dwudziestokilkuletnia Célestine, która w poszukiwaniu szczęścia opuszcza rodzinne miasteczko i wyrusza do tętniącej życiem metropolii. Szybko znajduje pracę, i to nie byle jaką – u samego Christiana Diora, wówczas nieśmiałego projektanta, który rok wcześniej założył własny dom mody. Młoda kobieta oczarowuje go swoją naturalnością, szybko zyskuje jego zaufanie i sympatię. Najpierw zostaje gospodynią Diora, potem jego prywatną sekretarką, a z czasem także muzą i powierniczką najskrytszych sekretów. Przygląda się mistrzowi, gdy ten tworzy piękne suknie oraz wspaniałe kompozycje zapachowe. Jak potoczy się kariera Diora? Czy Célestine zajmie miejsce u jego boku? A może coś ich rozłączy?
Merci, monsieur Dior to nastrojowa, a zarazem zabawna historia, która zabierze czytelniczki do przepięknego Paryża, odsłoni kulisy pokazów mody i pokaże pełne przepychu wnętrze domu znanego projektanta. To wciągająca opowieść o powstaniu imperium Diora, jego pierwszych kultowych fasonach i kreacjach oraz o stworzeniu linii perfum Miss Dior.

Agnès Gabriel to niemiecka pisarka i dziennikarka. Jest autorką wielu powieści historycznych i obyczajowych, które ukazały się pod różnymi pseudonimami. Jej książki zyskały w Niemczech ogromną popularność i doczekały się tłumaczeń na wiele języków. Mieszka wraz z rodziną w północnych Niemczech, niedaleko Hamburga.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 37 min.

Język:

Polski

Data wydania:

27.04.2022

Wydawca audiobooka:

Marginesy

Numer ISBN audiobooka:

9788367262415

Co myślą inni

Recenzje Merci, monsieur Dior – Audiobook

Lekka, łatwa i przyjemna, choć dla miłośników ambitniejszej literatury, nieco trywialna w treści i formie.

Alicja

Fatalna lektorka

matylda

Lekka, interesuja, relaksująca.

Ewa

Miła lektura z modą , nadzieją na lepszy czas, miłością i Paryżem w tle.

Anna

Wspaniała.

Agata

Jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego, przy czym nie trzeba się bardzo skupiać, to trafiliście dobrze. Dla mnie ni to biografia fabularyzowana, ni romansidło. W wielu momentach historia jest przewidywalna, a przynajmniej ja trafiałam z tym co się stanie. Postacie albo dobre, albo złe - nic pośrodku. Sam Dior to niemal anioł :) Lektorka super, zwłaszcza plus za czytanie francuskich nazw :)

Karolina

Polecam

Ola

Ciekawa

Katarzyna

Fantastyczna, delikatna i subtelną opowieść

Ewa

Świetna opowieść o największym projektancie mody Christian Dior.

Monika

Świetnie czytane nazwy i nazwiska francuskie. Ciekawy obraz minionej epoki.

Grażyna

Wciągająca lektura.

Jolanta

Lekka lektura , przyjemna w odbiorze i dająca wgląd w życie Mistrza.

Anna

Ciekawa historia, nadęte słownictwo, słabe dziecinne dialogi.

Urszula

Wciągająca historia rozwoju domu mody Dior opowiedziana z punktu widzenia młodej gospodyni Christiana Diora oraz jej osobistej historii.

Dominika