Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu

Ocena 4.4
14 godz. 14 min.
bookCoverFor

Opis książki

Paryż, 1919 rok. Coco Chanel jest już ikoną stylu, a kobiety – nawet z najwyższych kręgów towarzyskich – rywalizują o jej odważne kreacje, symbol nowoczesnej kobiety, zmysłowej nawet w spodniach. Kiedy wydaje się, że ma już wszystko, w tragicznym wypadku ginie jej ukochany. Coco wpada w depresję.

Przyjaciele boją się, że Chanel wycofa się z życia. Podczas podróży do Wenecji rosyjski impresario podaje jej chusteczkę, która pachnie najbardziej odurzającymi perfumami, jakie kiedykolwiek czuła. To stworzoną dla rodziny carskiej esencja, nieosiągalna po rewolucji. Coco nie ma wątpliwości: chce odtworzyć ten zapach na pamiątkę po swoim kochanku.

Wraca do Paryża i nawet najwspanialsze przyjęcia nie są w stanie oderwać jej od poszukiwań. Wtedy spotyka charyzmatycznego księcia Dymitra Romanowa, bratanka cara Mikołaja II, który pomaga jej zrealizować marzenie. Czy Coco, szukając zapachu miłości, spotka inną miłość?

Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść o powstaniu najsłynniejszych na świecie perfum Chanel No 5 i kobiecie, która zawsze robiła, co chciała.

Tłumaczenie:

Urszula Pawlik

Format:

Czas trwania audiobooka:

14 godz. 14 min.

Język:

Polski

Data wydania:

21.07.2021

Wydawca audiobooka:

Marginesy

Numer ISBN audiobooka:

9788366863651

© Marginesy (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu –
Audiobook

Cudownie dopasowana Pani lektor do historii Coco💙

Agnieszka

Barwna i wciągająca

Patrycja

Ciekawe spojrzenie na przeszłość. Przyjemna w odbiorze powieść.

Klaudia

Umeczylam sie najpierw z wersja papierowa, ale konczylam ta ksiazke audiobookiem. Rozczarowujaca. Myslalam, ze ksiazka skupi sie na postaci Coco Chanel od strony pasji, talentu i determinacji, a jest po prostu tanim romansidlem. Nie polecam.

Katarzyna