Leonardo da Vinci. Życie i dzieło. Tom I. Artysta i malarz renesansu.- Eugène Müntz

7 godz. 29 min.
Genialni myśliciele
bookCoverFor

Opis

Błyskotliwy umysł Leonarda da Vinci od stuleci fascynuje miłośników sztuki i badaczy jego twórczości. Wszechstronne zainteresowania geniusza wzbudzały podziw już jemu współczesnym. Malarz, rzeźbiarz, wynalazca, teoretyk sztuki, naukowiec, anatom, architekt, muzyk, uczony – każde z tych określeń pasuje do rozległych tematycznie zajęć renesansowego mistrza.

Dzieło autorstwa prof. Eugène’a Müntza to obszerna praca wnikliwie analizująca m.in. genezę wyjątkowego talentu Leonarda da Vinci, jego rutynowe działania i metody pracy, czy choćby powiązania artysty z najbardziej wpływowymi osobami w państwie.

W I tomie autor skupia się na dzieciństwie Leonarda da Vinci, jego pierwszych dziełach oraz kształtowaniu się uzdolnień i koncepcji malarskiej twórcy. Objaśnia również wiele szkiców i dzieł mistrza, czerpiąc przy tym z autorskich tekstów samego artysty. Ponadto sporą uwagę poświęca szkole mediolańskiej, władzy Sforzów, akademii Leonarda oraz procesom tworzenia niektórych dzieł malarskich i rzeźbiarskich.
Tłumaczenie:
Damian Łukasz Tarkowski
Format:
Audiobook
Tom:

8

Czas trwania audiobooka:
7 godz. 29 min.
Język:
Polski
Data wydania:
11.12.2021
Wydawca audiobooka:
Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing
Numer ISBN audiobooka:
9788367060141

© Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing (audiobook)