Lekcje chemii- Bonnie Garmus

Ocena 4.7
13 godz. 38 min.
bookCoverFor

Opis

Bestseller „New York Timesa”. Debiut, który trzeba przeczytać!

Elizabeth Zott jest chemiczką i kobietą daleką od przeciętności. Byłaby zresztą gotowa jako pierwsza wytknąć rozmówcy, że coś takiego jak „przeciętna kobieta” nie istnieje. Ale jest połowa lat 50. i jej koledzy z całkowicie męskoosobowego zespołu naukowców w Instytucie Badawczym Hastings prezentują bardzo nienaukowe podejście do kwestii równouprawnienia płci. Wszyscy z wyjątkiem jednego: to Calvin Evans, nominowany do Nagrody Nobla i słynący z pamiętliwości samotny geniusz, który zakochuje w umyśle Elizabeth. Co skutkuje autentyczną chemią.
Tyle że, zupełnie jak nauka, życie bywa nieprzewidywalne, i parę lat później Elizabeth Zott jest nie tylko samotną matką, ale i gwiazdą najsłynniejszego programu kulinarnego. Jej niezwykłe podejście do gotowania („Do łyżki stołowej kwasu octowego dodajemy szczyptę chlorku sodu”) staje się zaczątkiem rewolucji. W miarę jednak jak rosną zastępy jej sympatyków, rośnie też grupa niezadowolonych. Okazuje się bowiem, że Elizabeth nie uczy kobiet po prostu gotować, robi znacznie więcej; ośmiela je do zmiany status quo.
Śmieszne do rozpuku, przenikliwie trafne i wzbogacone gwiazdorską obsadą postaci drugoplanowych, Lekcje chemii są równie oryginalne i dynamiczne jak ich protagonistka.

Bonnie Garmus to copywriterka i dyrektorka kreatywna z bogatym doświadczeniem pracy na polach techniki, medycyny i edukacji. Jest pływaczką na otwartych akwenach, wioślarką i matką dwóch mocno niewiarygodnych córek. Urodzona w Kalifornii, do niedawna z Seattle, mieszka obecnie w Londynie ze swoim mężem oraz psem imieniem Dziewięćdziesiąt Dziewięć.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

13 godz. 38 min.

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

7.09.2022

Wydawca audiobooka:

Marginesy

Numer ISBN audiobooka:

9788367406819

Co myślą inni

Recenzje Lekcje chemii – Audiobook

Świetna! Prawdziwa! Zabawna w tym samych stopniu co wzruszająca i zaskakująca. Jej słuchanie to była prawdziwa uczta dla ucha i ducha.Nie mogłam się doerwac, serdecznie polecam.

Monika

Historia o walce dobra ze złem.

Agnieszka

Cudna wzruszająca zagadkowa

Anna

🙂

Bożena

Do lekkiego słuchania okej

Paulina

Lekka książka Poruszając ważne tematy, codzienne zmagania kobiet.

Klaudia

Wciągająca

Angelika

Przyjemna, inna, ciekawa historia, często zabawna. Pozostawia mnie z wieloma refleksjami. To jedna z tych książek, których fabułę się pamięta przez długi czas!

Sylwia

Rewelacyjna, błyskotliwa, pokazująca prawdę w sposób dosłowny. Polecam!

Klaudia

Bardzo ciekawa, z dużym poczuciem humoru napisana. Główna bohaterka niezlomna mimo tylu przeciwności. Ksiązka krzepiąca i błyskotliwa . Polecam i lektorka genialna.!!!!

Magdalena

Polecam

Natalia

Mniej książka a bardziej doświadczenie

Cyn4m0n

Kapitalna,

Grazyna

Od dawna jestem feministą!🎺

Daniel

Literacko bardzo dobra książka. Świetnie napisana i przetłumaczona. I poważna, i zabawna. Trochę niewiarygodna fabuła. Ale to chyba taka konwencja. Przedstawia trudności, na jakie napotykały i napotykają kobiety. Książka świetnie przeczytana. Brawa dla lektorki.

Joanna