Krzyż i sztylet- David Wilkerson, John Sherrill, Elisabeth Sherrill

6 godz. 37 min.
bookCoverFor

Opis

Książka sprzedała się w nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków.

Elektryzująca historia młodego pastora małego, wiejskiego kościoła, w której pełne grozy wydarzenia sąsiadują z tchnącymi optymizmem opisami „nowego początku" w życiu członków nowojorskich gangów. Historia pełna poświęcenia i determinacji człowieka, który miał odwagę, by iść tam, dokąd innym zabrakło odwagi.

Ameryka, końcówka lat 50. Na ulicach nowojorskich gett walczą ze sobą gangi nastolatków. Bez przyczyny grupa szukających wrażeń chłopaków zabija w parku młodego kalekę. Właśnie to, opisane w jednej z gazet, bulwersujące zdarzenie oraz zwyczaj cowieczornej modlitwy wiejskiego pastora splatają się ze sobą w ciąg nadzwyczajnych wydarzeń, których efektem była przemiana życia dziesiątek tysięcy młodych ludzi.

Efektem działalności Wilkersona była przemiana życia Nickiego Cruza - przywódcy najpotężniejszego i najbrutalniejszego gangu Nowego Jorku lat 50-tych - gangu Mau Mau. Jego historię warto poznać w książce "Nicky Cruz opowiada", która również dostępna jest w Storytel.

David Wilkerson urodził się w 1931 roku w Hammond, Indiana (USA) w rodzinie kaznodziejów. Ukończył seminarium teologiczne i w 1952 roku został ordynowany na pastora. Był ponad wyznaniowym, ulicznym misjonarzem. W 1958 założył organizację Teen Challenge nastawioną na pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. W 1987 roku Wilkerson założył kościół Times Square Church w Nowym Jorku, który do dzisiaj stanowi miejsce schronienia dla tych, którzy zmagają się z różnymi formami uzależnień. Zmarł w 2011 r. w wyniku obrażeń doznanych w wypadku samochodowym.
Tłumaczenie:
Joanna Sosulska
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
6 godz. 37 min.
Język:
Polski
Data wydania:
8.09.2020
Wydawca audiobooka:
Wydawnictwo Dobry Owoc
Numer ISBN audiobooka:
9788395104213

© Wydawnictwo Dobry Owoc (audiobook)