Kroniki Jakuba Wędrowycza

Ocena 4.7
6 godz. 54 min.
187 Strony
Oblicza Wędrowycza
bookCoverFor

Opis książki

Zagadka gumofilców.


Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.


- To filozof oscylujący w stronę menela, dziwaka, geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi i Polaka, któremu się chce, szlachetny altruista, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego trunku - grzmi Eugeniusz Dębski...


Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej, a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny, którego akcja rozgrywa się w Polsce, to po pierwszej próbie z ulgą odskakują od niewygodnego tematu. Po „Weselu w Atomicach” Mrożka niełatwo jest ulokować się na serio, a i na wesoło w Tu i Teraz. Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem, który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością. Stworzył postać filozofa, chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi, i Polaka, któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego. Trunku.


Eugeniusz Dębski


Masz problemy z duchami przodków? Coś stuka w Twoim domu? Sąsiad jest wampirem? Udaj się do Jakuba Wędrowycza, najlepszego Cywilnego Egzorcysty w Kraju! Być może mieszka na zapadłej wsi na Ścianie Wschodniej, być może odżywia się własnoręcznie pędzonymi trunkami i wygląda na starego kłusownika, ale nie daj się zwieść pozorom! Jeszcze nie pojawił się wampir, kosmita, wilkołak czy upiór, który dałby radę nieustraszonemu egzorcyście w gumofilcach.


Jarosław Grzędowicz


Odlotowa książka! Od śmiechu brzuch bolał mnie coś ze trzy dni.


Eryk Vort


Taki pijak tu nigdy nie mieszkał.


Wójt Wojsławic

Format:

Audiobook
E-book

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 54 min.

Strony e-booka:

187

Język:

Polski

Data wydania:

4.07.2014

Wydawca audiobooka:

Fabryka Słów

Numer ISBN audiobooka:

9788378304326

Wydawca e-booka:

Fabryka Słów

Numer ISBN e-book:

9788375742879

Co myślą inni

Recenzje Kroniki Jakuba Wędrowycza –
Audiobook, E-book

Bardzo sceptycznie do niej podchodziłem, ale... Pośmiałem się słuchając. Dobrze się słuchało. Zdecydowanie coś dla fanów twórczości Walaszka. Lektor bardzo dobry, ale ta muzyczka między rozdzialami troche za głośno wzgledem książki i czasem straszyła jak słuchałem za kierownicą.

Karol

Super

Paweł

Klasyka :)

Wojciech

Klasyk. Miło wrócić.

Ala