Kroniki Jakuba Wędrowycza- Andrzej Pilipiuk

Ocena 4.7
6 godz. 54 min.
187 Strony
Oblicza Wędrowycza
bookCoverFor

Opis


Zagadka gumofilców.


Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.


- To filozof oscylujący w stronę menela, dziwaka, geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi i Polaka, któremu się chce, szlachetny altruista, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego trunku - grzmi Eugeniusz Dębski...


Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej, a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny, którego akcja rozgrywa się w Polsce, to po pierwszej próbie z ulgą odskakują od niewygodnego tematu. Po „Weselu w Atomicach” Mrożka niełatwo jest ulokować się na serio, a i na wesoło w Tu i Teraz. Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem, który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością. Stworzył postać filozofa, chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza, rycerza i dowcipnisia, Polaka-Który-Potrafi, i Polaka, któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku. Z przewagą mocnego. Trunku.


Eugeniusz Dębski


Masz problemy z duchami przodków? Coś stuka w Twoim domu? Sąsiad jest wampirem? Udaj się do Jakuba Wędrowycza, najlepszego Cywilnego Egzorcysty w Kraju! Być może mieszka na zapadłej wsi na Ścianie Wschodniej, być może odżywia się własnoręcznie pędzonymi trunkami i wygląda na starego kłusownika, ale nie daj się zwieść pozorom! Jeszcze nie pojawił się wampir, kosmita, wilkołak czy upiór, który dałby radę nieustraszonemu egzorcyście w gumofilcach.


Jarosław Grzędowicz


Odlotowa książka! Od śmiechu brzuch bolał mnie coś ze trzy dni.


Eryk Vort


Taki pijak tu nigdy nie mieszkał.


Wójt Wojsławic

Format:
Audiobook, E-book
Tom:

1

Czas trwania audiobooka:
6 godz. 54 min.
Strony e-booka:
187
Język:
Polski
Data wydania:
4.07.2014
Wydawca audiobooka:
Fabryka Słów
Numer ISBN audiobooka:
9788378304326
Wydawca e-booka:
Fabryka Słów
Numer ISBN e-book:
9788375742879

Co myślą inni

Recenzje Kroniki Jakuba Wędrowycza – Audiobook, E-book

Super polecam

Grzegorz

Super i nie spodziewałam się że tak mnie pochłonie !😂

Mirosława

😄

Karolina

Historię luźno powiazane głównym bohaterem. Polecam każdemu z dużym dystansem i poczuciem humoru.

Małgorzata

Super książka, super głos lektora.

Piotr

Ok

Sławomir

😀

Mateusz

Nie stworzone historie dziadka PRL tak bym to opisał w skrócie

Patryk

Książka jest czytana genialnie! Fabuła zabawna, inna od tego co do tej pory czytałam, opowiadania nie są chronologicznie ułożone, przez co przyjemnie się jej słucha podczas jazdy samochodem.

Aleksandra

polecam

Agnieszka

Doskonaly lektor

Tomasz

Polska niewiele się zmieniła na przestrzeni lat, wiele analogii do Podlasia, Polskiej kultury osobistej i ogólnych cech charakterystycznych naszego wspaniałego narodu. Złoto!

Natalia

Bardzo zabawna i dość wciągająca

Adam

Ubaw po pachy polecam

Justyna

Co za wyobraźnia!

Laura