Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze

Ocena 4.3
11 godz. 51 min.
bookCoverFor

Opis książki

Kogo nazywano „Czerwonym Księciem”? Kim był serialowy bohater wszechczasów? Kto uchodził za najsłynniejszego erotomana PRL-u?
W czasach wszechobecnej szarzyzny PRL-u celebryci, kochani przez tłumy i rozpieszczani przez władzę, jawili się przeciętnemu obywatelowi niczym rajskie ptaki, istni królowie życia. Na temat owych sław krążyły rozmaite, często rozdęte do granic absurdu, a nawet krzywdzące plotki, czego na własnej skórze doświadczył niejeden z nich.
Iwona Kienzler snuje opowieść o politykach, artystach, dziennikarzach i sportowcach, zarówno tych powszechnie uwielbianych, jak i tych znienawidzonych ze względu na przynależność partyjną, czy oskarżanych o zaprzedanie się systemowi.
Cyrankiewicz, Sokorski, Łomnicki, Mikulski, Jaroszewicz, Ciszewski, Komar, Głowacki – w najnowszej książce „Królowie życia PRL-u” oglądamy ich z zupełnie innej niż dotąd, nieznanej strony.

Format:

Czas trwania audiobooka:

11 godz. 51 min.

Język:

Polski

Data wydania:

18.05.2021

Wydawca audiobooka:

Storybox

Numer ISBN audiobooka:

9788382715132

© Storybox (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze –
Audiobook

Książka ciekawa, fajnie się dowiedzieć kilku faktów z życia gwiazd tamtej epoki, ale stylistycznie fatalnie napisana. Te ciągle powtórzenia, wymyślne pokrętne zdania … za dużo. Może drażnić ;)

Beata

PRL pełną gębą.

Grzegorz

Super książka dla osób mających choć trochę pojęcia o czasach PRL.Mnie to wszystko opowiadała mama, teraz tylko uzupełniłam wiadomosci.Więcej takich książek przecież w naszym dziwnym kraju byłoby o czym pisać i pisać.Czekam na jeszcze.Lektorka ok.

Mieczysława

Może być

Aleksandra