Królowa nocy

Ocena 4.1
2 godz. 50 min.
78 Strony
Kryminał z myszką
bookCoverFor

Opis książki

Seksualna, romantyczna przygoda żonatego mężczyzny na wysokim stanowisku – dyrektora Derbacha – z młodą dziewczyną, staje się dla niego początkiem poważnych kłopotów. A dla niej – tragicznie. Zostaje bowiem zamordowana. Do akcji, jak zwykle u Kłodzińskiej, wkracza kapitan Szczęsny. Wczesne lata 70. XX wieku (okres gierkowski).
Dobrze skrojony kryminał. Mimo niedużej objętości, ucieka on od wielu uproszczeń, ciekawie pokazuje pracę dochodzeniową milicji i porusza się po dość rozległym i zróżnicowanym tle społecznym. Kłodzińska nie unika też pewnej – jak na czasy, w których powstała książka – dosadności, co sprawia, że więcej tu literackiego mięsa niż w pozbawionych go często, innych tytułach z tego zakresu gatunkowego (powieści milicyjnej). Sama zaś historia tragicznego w skutkach skoku w bok pewnego dyrektora ma ciekawy punkt wyjścia i już do końca pozostawia czytelnika w napięciu. [Danielista, lubimyczytac.pl]
Powieść „Królowa Nocy” była pierwotnie publikowana, w roku 1971, na łamach „Dziennika Zachodniego”. W roku 2009 opublikowało ją po raz pierwszy w formie książkowej, wydawnictwo Wielki Sen.
Książka wznowiona w formie elektronicznej przez Wydawnictwo Estymator w ramach serii: Kryminał z myszką – Tom 67.
Nota: przytoczone powyżej opinie są cytowane we fragmentach i zostały poddane redakcji.

Format:

E-book
Audiobook

Tom:

67

Czas trwania audiobooka:

2 godz. 50 min.

Strony e-booka:

78

Język:

Polski

Data wydania:

18.05.2023

Wydawca audiobooka:

Estymator

Numer ISBN audiobooka:

9788367769631

Wydawca e-booka:

Estymator

Numer ISBN e-book:

9788367562768

Co myślą inni

Recenzje Królowa nocy –
E-book, Audiobook

👍

Dariusz

Prosta historyjka o dzielnej milicji 😉

Izabela

Polecam

Danuta

Ok

Żaneta