Krawędź: Otchłań
  
Udostępnij książkę    
Świat zawieszony pomiędzy Niebem a Otchłanią opromienia życiodajna Łaska. Przybiera ona postać słonecznego światła, które rozprasza mrok i błogosławi wszystko co żywe. Czasami jednak przybiera bardziej materialną formę Anioła.
Kiedy jeden z takich wysłanników Łaski spada w górach niedaleko klasztoru, pozostawia w tym miejscu potężną emanację mocy. Dzięki niej zamieszkujący pobliską grotę pustelnik zaczyna czynić cuda i przyciągać wiernych. Wzbudza tym zawiść i pożądanie Mistrza Zakonu, który wysyła na przeszpiegi Najdka, sierotę przygarniętego lata temu przez zakonników.
Chłopak staje się świadkiem zmagań pomiędzy światłem Łaski, a demonami Otchłani. To czego doświadcza i wiedza jaką zdobywa stanowi ogromne zagrożenie dla ustalonego porządku świata... Piotr Patykiewicz – absolwent politologii, pracował w wielu profesjach, m.in. jako dziennikarz, ochroniarz, parkingowy czy agent ubezpieczeniowy. „Czorty” to jego debiutanckie opowiadanie, które zostało opublikowane po 1996 r. w „Fenixie”, „Nowej Fantastyce” i „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Jego powieść „Dopóki nie zgasną światła” została nominowana w Plebiscycie Książki Roku w 2015 r. w kategorii fantasy.
Pokaż więcej