Kochany Franz- Anna Bolecka

11 godz. 27 min.
bookCoverFor

Opis

Kochany Franz to powieść w listach oparta na faktach z życia genialnego pisarza z Pragi. Franz Kafka, autor „Przemiany", „Procesu" czy „Zamku", był za życia prawie całkiem nieznany. W testamencie nakazał zniszczyć większość swoich dzieł. Kiedy umarł w wieku zaledwie czterdziestu jeden lat, jego najbliższy przyjaciel i wykonawca testamentu Max Brod nie zastosował się do ostatniej woli pisarza.
Powieść „Kochany Franz" próbuje rozwikłać mroczne zagadki, które intrygują nas do dziś. Tytułowy bohater – pod tym imieniem kryje się Franz Kafka – koresponduje z przyjaciółmi i przyjaciółkami. Między Pragą, Berlinem, Wiedniem krążą listy pełne emocji i gwałtownych zwrotów akcji. Bohaterowie wyznają sobie miłość, ranią się wzajemnie, rozstają i łączą ponownie. W tle tych dramatów rozgrywa się fascynująca, a zarazem okrutna historia pierwszej połowy ubiegłego stulecia.
Powieść Kochany Franz została wyróżniona nagrodą Pen-Clubu i została przetłumaczona na kilka języków.

Anna Bolecka urodziła się i mieszka w Warszawie. Jest autorką kilku powieści, między innymi „Białego kamienia", „Uwiedzionych", „Cadyka i dziewczyny" oraz wydanej ostatnio sagi rodzinnej pt. „Medalion z ametystem". Jej powieści były nagradzane i tłumaczone na wiele języków.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
11 godz. 27 min.
Język:
Polski
Data wydania:
21.06.2021
Wydawca audiobooka:
Saga Egmont
Numer ISBN audiobooka:
9788396136107

© Saga Egmont (audiobook)