Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii

- Bartosz M. Wrona

Ocena 4.3
2 godz. 10 min.
Nadzwyczajna Zwyczajność
bookCoverFor

Opis książki

Ta niezbyt długa książeczka może pomóc każdemu, kto zmaga się z życiem i jego przeciwnościami. Może też podpowiedzieć, jak pomóc innym. Stawia czytelnika twarzą w twarz z samym sobą i zmusza do odpowiedzi na ważne pytania. Ale nie czyni tego nachalnie ani mentorsko. Wręcz przeciwnie, ucieka się do żartu, ironii i często wywołuje uśmiech czytającego, bo szukanie pomocy i wyjścia z trudnej sytuacji to nie jest koniec świata, to może być dopiero początek.
Nie myśl, że ciebie to nie dotyczy, bo jeśli nawet nie jesteś potencjalnym kandydatem do psychoterapii, to na pewno ktoś z otaczających cię ludzi cierpi w milczeniu próbując się wyrwać z matni. Więc jeśli nie dla siebie, wybierz tę książkę dla kogoś, komu może ona wskazać drogę. Nie bój się jej czytać, nie bój się tematyki. Czas dojrzeć i zrozumieć, że wszyscy mamy problemy, że nie wszyscy dajemy radę. Wtedy warto o siebie zawalczyć. Bo życie jest jedno, tak czy siak. Od nas zależy, jakie będzie.
Dzięki lekturze tej książki dowiesz się, że możesz poprawić swój los odkrywając nieświadome mechanizmy, które Tobą rządzą. Tak, tak – żyjesz tak jak żyjesz, ponieważ zostałeś w konkretny sposób zaprogramowany. Realizujesz ambicje swoich rodziców, wychowawców, opiekunów, nauczycieli, kolegów, przyjaciół i nieprzyjaciół. Podzielasz ich lęki, przejmujesz poglądy. Nakarmiony nie swoimi pragnieniami działasz według skryptu, który może nie pasować do tego, co naprawdę chciałabyś/chciałbyś robić w swoim życiu.
Bardzo pouczająca lektura, z której wynika, że jakkolwiek jest – jest dobrze!
OPINIE ZNALEZIONE W SIECI:
Ta książka ma w sobie coś magicznego – potrafi odmienić mój nastrój, sprawić bym się uśmiechnął, zastanowił, obudził. Czytam ją po raz kolejny i ciągle znajduję coś nowego, ciągle się cieszę z lektury, z tych krótkich zdań, które mają w sobie tyle ciepła i pozytywnych wibracji.
Piorunująca! Poruszająca! Wstrząsająca! Zadowalająca! Rozbrajająca! Lektura tej książki konfrontuje ze skrywanymi lękami, ze stereotypami, z naleciałościami z dzieciństwa i z późniejszego życia. Pomaga zagłębić się w siebie, a kiedy nie masz ochoty na wycieczki do wnętrza, to bądź pewny, że ta książeczka rozbawi Cię do łez.
To nie jest kolejna książka o psychoterapii! To JEST psychoterapia! Książka nie wymaga czytania w całości. Jakkolwiek (jak przypuszczam) kompletny tekst stanowi jakąś logiczną całość – to każdy jego fragment stanowi odrębną myśl (umożliwia to czytanie z „doskoku”).
Niniejsza książka jest jednym z elementów trylogii Nadzwyczajna Zwyczajność, na którą składają się:
(I) Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii
(II) Zmiana radykalna. Książeczka do autorefleksji zorientowanej na nieśmiertelność
(III) Moc. Książeczka do pierwsze mocy
NOTA O AUTORZE. Bartosz M. Wrona (1968) jest psychoterapeutą i lekarzem-psychiatrą. Trylogia Nadzwyczajna Zwyczajność stanowi podsumowanie kilkunastu lat Jego pracy w tej dziedzinie.
Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w roku 2011 nakładem Wydawnictwa Nowy Horyzont.
Projekt okładki: Karolina Lubaszko.

Format:

Audiobook

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

2 godz. 10 min.

Język:

Polski

Data wydania:

14.01.2022

Wydawca audiobooka:

Estymator

Numer ISBN audiobooka:

9788367021845

Co myślą inni

Recenzje Jest dobrze. Książeczka do psychoterapii – Audiobook

Ciekawa pozycja, dobre uzupełnienie terapii, autor sprawil mi szeroki usmiech na twarzy :) takze dzieki :)

Anna

Chaotycznie napisana. Lekko z humorem. Może z 3 r,eczy warte zapamiętania.

Maria

Wartościowa treść w lekkiej formie i dobrym lektorem

Mirek

Super

Klaudia