Jedenaste przykazanie

- Jeffrey Archer

11 godz.
bookCoverFor

Opis książki

Emocjonalny rollercoaster o tajnym agencie CIA!

Co czeka na emeryturze agenta służb specjalnych? Czy wyjdzie na jaw prawda o jego podwójnym życiu? I jak się zakończy jego ostatnia misja specjalna?
Connor Fitzgerald to wzorowy mąż i ojciec, najlepszy agent CIA, który planuje przejście na emeryturę. Tuż przed zakończeniem służby mężczyzna otrzymuje ekstremalnie niebezpieczną misję zabójstwa jednego z kandydatów na prezydenta Rosji – to ma być rozkaz od samego prezydenta USA... Fitzgerald zaczyna mieć wątpliwości, czy to na pewno prawda, a w dodatku po nieudanym zamachu szybko zostaje skazany na karę śmierci. Czy uda mu się udowodnić swoją niewinność?

Oto jedna z najbardziej trzymających w napięciu powieści J. Archera o podwójnej moralności, kulisach działalności CIA oraz konfliktach międzynarodowych, które mogą się zakończyć militarną konfrontacją. Powieść przypadnie do gustu każdemu, kto lubi wielowątkową sensacyjną fabułę z wątkiem kryminalnym i barwnie przedstawionych bohaterów, przed którymi stają katastrofalne w skutkach decyzje.

Jeffrey Howard Archer, baron Archer Weston-super-Mare (ur. 15 kwietnia 1940 w Londynie) - brytyjski polityk, dramaturg, autor bestsellerowych serii sensacyjnych, kryminalnych, jak również tzw. political fiction. Swoją debiutancką powieść z 1976 r. ,,Co do grosza", (którą podobnie jak kolejną pt. ,,Kane i Abel" sfilmowano), napisał aby uniknąć bankructwa. Uważny czytelnik odnajdzie w jego twórczości wiele wątków związanych z polskimi emigrantami.

Tłumaczenie:

Danuta Sękalska

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

11 godz.

Język:

Polski

Data wydania:

15.09.2023

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788727042985