Historia życia czarnego kota

Ocena 4.7
6 godz. 11 min.
187 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Powieść kierowana do młodszych czytelników, jej bohaterem, a zarazem narratorem, jest tytułowy czarny kot, który nosi imię Aleksander. Zwierzak-gawędziarz opowiada o swoich perypetiach, wspomina czas kociego dzieciństwa, które przeżył w nadmorskiej miejscowości, by ostatecznie, po wielu przygodach, trafić do Warszawy.
Utwór przedstawia jego perypetie, przy okazji wprowadzając dzieci w nieznany im świat, w którym nie było jeszcze internetu czy telefonów komórkowych. Nie zmienił się jednak koci charakter: urok, upór i spryt Aleksandra pozwolą młodym czytelnikom dostrzec w nim cechy posiadane przez ich kocich pupili.

Barbara Nawrocka-Dońska – pisarka i dziennikarka, w czasie trwania II wojny światowej żołnierz Armii Krajowej, sanitariuszka oraz łączniczka w powstaniu warszawskim. W latach powojennych rozpoczęła pracę w redakcjach dzienników i czasopism. Jej dorobek literacki obejmuje 28 książek oraz ponad 500 artykułów, pisała powieści, opowiadania, pamiętniki, książki dla dzieci i młodzieży oraz reportaże z podróży po świecie (z Chin, Francji, Grecji, Kuby, Italii, Szwajcarii i ZSRR). Laureatka wielu odznaczeń (m.in. Warszawski Krzyż Powstańczy, Krzyż Armii Krajowej, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis"), a także nagród.

Format:

E-book
Audiobook

Czas trwania audiobooka:

6 godz. 11 min.

Strony e-booka:

187

Język:

Polski

Data wydania:

7.12.2020

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726755961

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788726709056

Co myślą inni

Recenzje Historia życia czarnego kota –
E-book, Audiobook

Cudowna książka

Monika

Super książka !

Dorota

Jakie to jest przyjemne do czytania

Klaudia

Bardzo fajna książka syn zachwycony 😄👍

Anna