Hipokrates przed sądem

- Helena Kowalik

Ocena 4.6
12 godz. 18 min.
bookCoverFor

Opis

Historie opisane w książce przez znaną dziennikarkę sądową zdarzyły się naprawdę.

Opowieści z życia wzięte zapierają dech w piersiach.

Pacjent kontra lekarz – kulisy procesów, ważne pytania i odpowiedzi.

Książka składa się z dwóch części. Są reportaże z procesów sądowych, gdzie lekarze zamiast nazwisk mają tylko inicjały. I jest też rewers doświadczeń w posłudze chorym - wyznania koryfeuszy medycyny o postawionych przez nich diagnozach na tyle ryzykownych, że albo trafiały w dziesiątkę, albo były jak kulą w plot. Ich autorzy (same znane nazwiska) opowiadają o tych „przypadkach” pokazując, że zawód lekarza jest obarczony podwyższonym ryzykiem. Wystarczy chwila nieuwagi, czasem drobny błąd i z Olimpu spada się do aresztanckiej celi.
W tej książce nie ocenia się postępowania medyków i nie wydaje wyroków...
Autorka przedstawiła sytuacje będące przedmiotem mniej i bardziej głośnych procesów sądowych w Polsce szczegółowo i z różnych stron, unikając jednak orzekania o winie lub niewinności.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

12 godz. 18 min.

Język:

Polski

Data wydania:

7.03.2023

Wydawca audiobooka:

XAUDIO

Numer ISBN audiobooka:

9788383410135

Co myślą inni

Recenzje Hipokrates przed sądem – Audiobook

Mała cześć tych historii pojawiała się w innych książkach autorki. Po za tym bardzo profesjonalnie napisana książka o bardzo ważnym i interesującym temacie

Mateusz

Polecam!

Małgorzata

super

Piotr

Książka wciągająca i pokazująca jak w niektórych przypadkach osoby, które mają dbać o nasze zdrowie dopuszczają się zaniedbań, których nie powinny. Oczywiście są pewne przypadki w których ciężko przewidzieć co się stanie i jak dobrze ujęte medycyna nie jest zero-jedynkowa.

rozala