Hipodrom

- Marta Girtler-Motyka

Ocena 4.1
8 godz. 40 min.
bookCoverFor

Opis książki

Za każdą prawdą stoją dwa kłamstwa.

Podczas uroczystości otwarcia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku przypadkowy turysta znajduje w jednej z bram zwłoki młodego chłopaka. Zabezpieczająca miejsce zbrodni, świeżo upieczona policjantka Melania Spałek, prywatnie córka prezydenta Sopotu, od początku ma złe przeczucia w tej sprawie. I słusznie – będzie to dla niej bowiem początek serii wyjątkowo niefortunnych wydarzeń, w które zostanie wplątana za sprawą romansu ze znanym w trójmiejskim półświatku biznesmenem Mariuszem Kowalskim. Wkrótce okaże się, że ten sprytny mafioso ma wobec niej własny, zaskakujący plan. Plan, który może mu pozwolić na zrealizowanie bardzo dochodowej inwestycji...

„Hipodrom" to wciągający kryminał, w którym główne role grają kłamstwo, układy i wielowarstwowa korupcja. A w tle – znany nadmorski kurort, niewygodne koligacje rodzinne oraz szokująca śmierć prezydenta.

Tłum gapiów skupił się wzdłuż Długiego Targu. Wielki, karmazynowy kogut zapiał doniosłym głosem, po czym odtrąbiono rozpoczęcie Jarmarku św. Dominika. Zgodnie z siedemsetpięćdziesięcioośmioletnią tradycją gdańską starówkę zalała melodia ratuszowego karylionu, porywając do tańca zgraję klaunów, cyrkowców i średniowiecznych kupców. Oczy dzieci uśmiechały się do lizaków rozdawanych garściami, a barwne postacie na szczudłach zrzucały na rozbawioną gawiedź deszcz konfetti.
W tym gwarze nikt spośród rozbawionego tłumu nie usłyszał okrzyku przerażenia dochodzącego z bocznej uliczki. Wiedziony ciekawością turysta natknął się w bramie na ciało młodego mężczyzny. Sparaliżowany widokiem krwi przez dłuższą chwilę nie mógł oderwać oczu od przerażającej sceny.

Marta Girtler-Motyka - polska pisarka, autorka „Hipodromu". Autorka powieści bardzo ceni sobie swoją prywatność i pragnie, by informacje na jej temat pozostały tajemnicą...

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 40 min.

Język:

Polski

Data wydania:

22.09.2022

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728459300

Co myślą inni

Recenzje Hipodrom – Audiobook

Bardzo męcząca książka. Fatalnie zbudowa postać głownej bohaterki, a także relacje miedzy bohaterami. Nie da sie ich polubić. Nie jest to kryminał. Główny watek kryminalny w pewnym momencie zostal pominięty, a na koniec podano tylko rozwiązanie. Wątek jeździecki na plus.

Agata

Rzeczywiście lekki kryminał, ale dla mnie to na plus - można odpocząć od makabry. Może ogólnie historia sama w sobie nie jest super- odkrywcza, natomiast dobrze napisana i świetnie przeczytana. Polecam dla rozrywki.

Maja

spoko, lekka książka.

Ula