Grecja. Gorzkie pomarańcze

- Dionisios Sturis

Ocena 4.4
7 godz. 32 min.
Seria reporterska
bookCoverFor

Opis

OSOBISTA OPOWIEŚĆ O GRECJI.
Rozszerzone wydanie książki nominowanej do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Polski reporter z greckimi korzeniami, wychowane w Polsce trzecie dziecko Polki i Greka, szuka odpowiedzi na pytania o kryzys w kraju swoich przodków. Szuka też czegoś jeszcze – własnej tożsamości i zrozumienia powikłanej historii swojej rodziny. Dzięki tej mieszance reportażu, wspomnień i narracji podróżniczej Sturis jak żaden inny polski autor przybliża rodzimemu czytelnikowi współczesną Grecję. Ale to coś więcej niż przewodnik po kraju i jego historii.
Autor "Gorzkich pomarańczy" choć częściowo obcy, w portretowaniu Grecji po mistrzowsku unika folkloru. Prezentuje ostre spojrzenie i zachowuje dystans konieczny do prawidłowego opisania zbiorowej świadomości, naszych greckich obsesji, stylu życia i trwającej dziejowej transformacji. Sturis konfrontuje się z własną przeszłością, a przed greckimi czytelnikami stawia lustro jednak nie to zaczarowane, które powie nam, że jesteśmy najpiękniejsi na świecie, a zwierciadło, które odbija naszą prawdziwą twarz - napisał o greckim wydaniu tej książki Tasos Tsakiroglou, recenzent „Efimerida ton syntakton”.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

7 godz. 32 min.

Język:

Polski

Data wydania:

25.03.2022

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Poznańskie

Numer ISBN audiobooka:

9788366517028

Co myślą inni

Recenzje Grecja. Gorzkie pomarańcze – Audiobook

Dobry reportaż, acz nieco przytłaczający, zabrało ciut pozytywnych aspektów, chociaż rozumiem że go celowy zabieg autora:)

Daria

Nice

Aleksandra

Polecam

Katarzyna

Bardzo ciekawa pozycja, choć tak częste w obecnej literaturze odbieganie od chronologii, w tym przypadku zaowocowało chaosem. Wszak najczęściej nie czytamy książek " jednym ciągiem", wiec można się pogubić.

Alicja