Głową o mur Kremla- Krystyna Kurczab-Redlich

Ocena 4.7
24 godz. 43 min.
628 Strony
bookCoverFor

Opis

,,Głową o mur Kremla" to efekt przemyśleń korespondentki, która w latach 1990-2004 mieszkała w Rosji. Utwór można nazwać reporterskim esejem, pełną argumentów mową oskarżycielską. Kreml i rządzący nim W. Putin są tu pokazani jako odpowiedzialni za łamanie praw człowieka, zbrodniczą wojnę w Czeczenii i rozszerzający się autorytaryzm. Autorka, choć jest zawodową reporterką, pokazując niejednoznaczną rzeczywistość Rosji, nie ograniczyła się do przedstawienia faktów z historii tego kraju. Jej książka to opowieść o życiu obywateli, uwikłanych w pokomunistyczną rzeczywistość, straszną biedę, politykę unurzaną w rosyjską propagandę. Utwór przypadnie do gustu temu, kto ma odwagę mówić o Kremlu i jego włodarzach bez półcieni, uporczywie stawiając pytanie: ,,Jakiego trzęsienia ziemi trzeba, by Rosja, oczyściwszy się z tych narośli, stała się normalnym, przyjaznym zwykłemu człowiekowi państwem?"

Krystyna Kurczab-Redlich (ur. 6 grudnia 1954 r. w Zabrzu) to córka krakowskiego pisarza Jana Kurczaba, pisarka, dziennikarka i autorka cenionych reportaży. Jest absolwentką wydziału prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, w latach 1990-2004 pracowała jako korespondentka zagraniczna w Rosji. Otrzymała Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za pracę korespondenta zagranicznego i Nagrodę im. Melchiora Wańkowicza za filmy dokumentalne z Czeczenii na temat domniemanego łamania praw człowieka przez rosyjską armię. W 2005 r. czeczeńska organizacja Echo of War wspólnie z Amnesty International i Helsińską Fundacją Praw Człowieka nominowały K. Kurczab-Redlich do Pokojowej Nagrody Nobla. Reportażystka jest autorką znanej książki z 2007 r. ,,Głową o mur Kremla", za sprawą której nadano jej przydomek ,,polska Anna Politkowska".

Format:

E-book, Audiobook

Czas trwania audiobooka:

24 godz. 43 min.

Strony e-booka:

628

Język:

Polski

Data wydania:

22.04.2022

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728317822

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788728317792

© Saga Egmont (e-book)

Co myślą inni

Recenzje Głową o mur Kremla – E-book, Audiobook

Polecam

Wojciech

Kawał dobrze wykonanej roboty 👏🏻

Izabela

Sumienie

Michał

Otwiera oczy

Marlena

Spoko

Tomasz

Świetnie napisana książka, pokazuje Rosję jaka jest. Pewnie, że nikt nie jest do końca obiektywny, ale to pokazuje jak odbieramy rzeczywistość i jak przekazujemy ją innym. Autorka robi to fantastycznie! Lektorka również top!

Ilona

Bardzo dobrą książka, polecam

Dorota

Ok

Piotr

Porażająca. Polecam

Patryk

Świetny lektor! Książka porażająca.

Karolina

Fenomenalna! Dogłębną i drobiazgową analiza Rosji. Bardzo dobra lektorka.

Piotr

Książka nie powaliła. Dużo powtórzeń. Problemy z chronologią i myślę, że nie jest do końca obiektywna.

Lucja

Porażająca lektura, która odbiera nadzieję, że w Rosji coś się zmieni😓

Agnieszka

ok

Damian

Słuchałam z zapartym tchem i nie dowierzaniem jak "człowiek człowiekowi może zgotować taki los". 😮

Dorota