Gierek i jego czerwony dwór- Iwona Kienzler

Ocena 4.6
13 godz. 24 min.
bookCoverFor

Opis

Jak wyglądało życie prominentów „złotej dekady” Gierka?
Kim był „krwawy Maciej”?
Jakie rodzinne sekrety skrywa historia życia pierwszego sekretarza?
Nie milkną kontrowersje wokół osoby Edwarda Gierka. Czy był mężem opatrznościowym, budowniczym „drugiej Polski”, czy może twórcą atrapy dobrobytu, który wraz ze swoją ekipą pławił się w luksusie i chętnie korzystał z uroków władzy? O PRL-owskich prominentach plotkowano dużo i chętnie. Niewielu bowiem było w stanie oprzeć się niewątpliwym przywilejom, jakie daje władza.
Iwona Kienzler przybliża czytelnikom losy Edwarda Gierka i jego rodziny: Stanisławy Gierek, synów Adama i Jerzego, synowej Ariadny Gierek-Łapińskiej oraz najbliższych współpracowników, m.in: Macieja Szczepańskiego, Piotra Jaroszewicza, Jerzego Ziętka. Jeżeli chcesz się przekonać jaki obraz pierwszego sekretarza wyłania się z tej pasjonującej opowieści, sięgnij po najnowszą książkę autorki bestsellerowych biografii.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
13 godz. 24 min.
Język:
Polski
Data wydania:
23.02.2022
Wydawca audiobooka:
Storybox
Numer ISBN audiobooka:
9788382712124

© Storybox (audiobook)

Co myślą inni

Recenzje Gierek i jego czerwony dwór – Audiobook

W sumie niewiele nowego się dowiedziałem...

Janusz

Świetna książka i świetnie przeczytana

Marcin

Warto przeczytać lub odsłuchać.

Książka bardzo ciekawie napisana. Odsłania kulisy epoki wzrostu w Polsce Ludowej. Walka o władzę, poparcie społeczeństwa itd. Napisana przystępnym językiem z elementami humoru. Polecam.

Damian

Jaki był Gierek ?

Przyznam że do przesłuchania książki skłonił mnie film na netflixie, który nie był zgodny z tym co jako dziecko i nastolatek zapamiętałem o tamtych czasach. Żeby ocenić trzeba wiedzieć jak było a tego można się dowiedzieć z dokumentów takich jak ten bazujących na źródłach a nie propagandzie lub zaslyszeniach. Polecam jako cenne źródło informacji. Nadal pozostają pytania na które chyba mogą odpowiedzieć tylko rosyjskie archiwa KGB.

Robert

Dobra

Zbigniew