Gdzie śpiewają raki

- Delia Owens

Ocena 4.6
9 godz. 25 min.
bookCoverFor

Opis książki

JAK DŁUGO ZDOŁASZ CHRONIĆ SWOJE SERCE?


Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.


Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.


Gdzie śpiewają raki to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury. Doskonała powieść dla czytelniczek książek Barbary Kingsolver i Karen Russell.


Owens przedstawia odludne mokradła wybrzeży Karoliny Północnej z perspektywy porzuconego dziecka. Samotna dziewczynka otwiera nam oczy na cuda – i zagrożenia – jej prywatnego świata. Dojmująco piękna powieść... Kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym. THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

Tłumaczenie:

Bohdan Maliborski

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

9 godz. 25 min.

Język:

Polski

Data wydania:

17.11.2020

Wydawca audiobooka:

Świat Książki

Numer ISBN audiobooka:

9788381396363

Co myślą inni

Recenzje Gdzie śpiewają raki – Audiobook

Niestety w stosunku do lektora jestem na nie - zbyt dramatycznie, zbyt szybko czytane, glosne oddychanie

Dominika

Nic nadzwyczajnego. Po tylu pozytywnych opiniach spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Na plus tylko opisy przyrody - mimo, ze długie - w ogóle nie były męczące. Ale historia zupełnie nieporywająca.

Katarzyna

Bardzo cenię Magdalenę Boczarską jako aktorkę, ale dla mnie czyta za szybko, jakby niedbale i zbyt dramatycznie. Cała powieść jest na takim samym wysokim C, co bywa męczące. Ale sama historia jest wciągająca. Szczególnie podobały mi się opisy mokradeł, zachowań ptaków, owadów, opisu krajobrazów.

Agata

Przewidywalna. Mimo że przeszłość bohaterki działa na plus książki to potencjał marnują wątki romantyczne. To jest bestseller? Dawno nie byłam równie rozczarowana

Zuzanna