Od czego zaczyna się podróż w czasie? Wystarczy moment, chwila, mały bodziec. I nagle przenosimy się wstecz, do rzeczywistości, która żyje w cudzych wspomnieniach. Być może to właśnie przydarzyło się Mikołajowi.
Pewnego dnia chłopak odwiedza Muzeum Powstania Warszawskiego. To nie była zwyczajna wizyta, bo nagle Mikołaj oglądając wystawę przenosi się w sam środek powstania warszawskiego. Wszystko jest takie prawdziwe i realne, w tym również niebezpieczeństwo i śmierć. Na ratunek Mikołajowi rusza jego starszy brat Wojtek. Choć na co dzień trudno im się było porozumieć, to w świecie wojny będą musieli przejść prawdziwy test braterskiej miłości. Czy obaj go przetrwają?
Monika Kowaleczko-Szumowska – autorka i tłumaczka powieści dla młodzieży: „Gorzkie urodziny” A. Cassidy, „Z tęsknoty za Judy” A. Cassidy, „Hugo i mapa z wyspy potworów” R. Stevensa, „Dokąd odchodzisz” S. Rattan. Pisarka tłumaczy również książki popularno-naukowe dla dorosłych oraz materiały i wystawy związane z Muzeum Warszawskim. Zadebiutowała książką dla dzieci „Gupikowo”.
Pokaż więcej