Freud. Psychiatra, filozof- J. Grodzieński

Ocena 4.1
1 godz. 12 min.
#Osobowości
bookCoverFor

Opis

Zygmunt Freud był najsłynniejszym psychiatrą i psychologiem XX w. Był wybitnym badaczem podświadomości, zasłynął sformułowaniem metody poznania i leczenia człowieka, zwanej psychoanalizą. Teorie, które głosił, były rewolucyjne, burzyły ustalony porządek rzeczy i wymuszały zmiany w sposobie myślenia. Jak to często w takich przypadkach bywa, przedstawiciele elit naukowych często nie uznawali jego poglądów.
Freud przez całe swe życie zmuszony był zabiegać o uznanie akademickiego establishmentu.
Słynny badacz właściwie nie wychodził z roli lekarza. Nałogowo psychoanalizował czy to swych przyjaciół podczas popołudniowych spotkań, przygodnie spotkanych przechodniów, czy współpasażerów z którymi podróżował koleją, a nawet kolegów z uczelni. To często doprowadzało do spięć i zrywania kontaktów nawet z najbliższymi towarzyszami.

Niniejsza książka w przystępny sposób pozwala zapoznać się z najważniejszymi teoriami wprowadzonymi przez Freuda do psychiatrii tj psychoanaliza, kompleks Edypa, erotyzm niemowlęcia czy marzenia senne. Ale co chyba najważniejsze, książka pozwala zajrzeć na zaplecze, w którym, wielki naukowiec konstruował swe teorie. Tym zapleczem była jego codzienność.

Seria #Osobowości przedstawia najciekawsze postaci ostatnich stuleci. Te mini biografie w barwnej, często zbeletryzowanej formie pozwolą Ci na zapoznanie się z często nieznanymi wydarzeniami z życiorysów tych osób.
Format:
Audiobook
Tom:

2

Czas trwania audiobooka:
1 godz. 12 min.
Język:
Polski
Data wydania:
29.12.2020
Wydawca audiobooka:
XAUDIO
Numer ISBN audiobooka:
9788366807013

© XAUDIO (audiobook)