Emancypantki

Ocena 4.5
36 godz. 20 min.
877 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Epicka opowieść o kobietach poszukujących swojej tożsamości w czasach narodzin emancypacji. Prus przestawia bardzo zróżnicowaną galerię postaci kobiecych, z których każda inaczej postrzega swoją rolę w świecie.
Mamy więc główną bohaterkę – Magdalenę Brzeską, naiwną, zagubioną altruistkę, którą przytłacza świat obłudy. Nie pomogą jej mądre rady profesora Dębickiego, alter ego pisarza.
Madzia pracuje na pensji pani Latter – kobiety samodzielnie walczącej o swój byt, a jednocześnie żyjącej pod tyranią własnych dzieci, w tym pięknej Helenki.
Poznajemy też damy klasowe, ciężko pracujące na swe utrzymanie, którym jednak świat zabrania wszelkiej swobody. Oraz wielkie i mniej wielkie damy przysyłające na pensję swoje córki.

Format:

E-book
Audiobook

Czas trwania audiobooka:

36 godz. 20 min.

Strony e-booka:

877

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

24.03.2020

Wydawca audiobooka:

Storybox

Numer ISBN audiobooka:

9788381944137

Wydawca e-booka:

Avia Artis

Numer ISBN e-book:

9788365810120

© Storybox (audiobook)

© Avia Artis (e-book)

Co myślą inni

Recenzje Emancypantki –
E-book, Audiobook

Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.rwwwq1qqqwqqq1qą1Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.Witamy w schowku Gboard. Tu będzie przechowywany każdy tekst, który skopiujesz.qq

Piotr

Lektorka doskonała! Z czasem każdy bohater ma swój głos, przyjemnie się słucha.

Kinga

Cudo

Mateusz

wspaniała!

Julia