Dziura w bucie

8 godz. 8 min.
bookCoverFor

Opis książki

Jak wygląda zwykły szary dzień na zamkniętym oddziale psychiatrycznym? Czy w pacjentach z zaburzeniami psychicznymi ktoś dostrzega jeszcze podmioty z własnymi potrzebami, marzeniami, czy obawami dotyczącymi przyszłości?

Paryż. Lato 2006 roku. Młoda kobieta zostaje skierowana na badania do szpitala psychiatrycznego. Nie ma świadomości, że jej umysł właśnie postanowił uciec od rzeczywistości w inny, mroczny świat z nieznanym ciemnym słońcem...
Tak mogłaby zacząć się przeciętna powieść... ale „Dziura w bucie" nie ma w sobie nic z przeciętności, jest bowiem niespotykanie wyjątkowa w swoim prawdziwym i wstrząsającym przekazie.
Autorka wciąga czytelnika w głąb swojego umysłu, relacjonując szczerze i otwarcie, a jednocześnie z niezwykłą lekkością pióra, trudną i bolesną walkę o siebie, swoje człowieczeństwo, tożsamość, swoje Ja. Ta swoista autobiografia nie jest jednak tylko zapisem walki ze zbuntowanym umysłem. To wielowątkowa powieść, z fascynującym wachlarzem zdarzeń i barwnych niepowtarzalnych postaci, z akcją, która trzyma w napięciu niczym najlepsza sensacja i nie pozwala odłożyć książki na półkę, dopóki się jej nie przeczyta do końca.

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć skomplikowaną psychikę pacjentów z różnymi zaburzeniami osobowości i szukasz nietuzinkowej, frapującej książki o realiach życia w szpitalu psychiatrycznym, intymna opowieść M. Kobis na pewno spełni te oczekiwania.

Magdalena Kobis - autorka swoje zmagania z chorobą psychiczną najpierw opisała na blogu, później na jego podstawie stworzyła serię Czaszka Zeusa - jej część pierwsza to właśnie ,,Dziura w bucie".

Format:

Czas trwania audiobooka:

8 godz. 8 min.

Język:

Polski

Data wydania:

17.07.2023

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728510797

Co myślą inni

Recenzje Dziura w bucie –
Audiobook

Ciekawa książka , jednak wielu wątków nie mogłam zrozumieć. Może powinnam przeczytać jeszcze raz ..

Zaneta