Dziewięć- Mieczysław Gorzka

Ocena 4.8
14 godz. 25 min.
Wściekłe psy
bookCoverFor

Opis


Porwanie, wyścig z czasem, walka o okup i nieobliczalny zabójca. Komu naprawdę zależy na ocaleniu ofiary?


Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka znanej wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej, która wynajmuje do pomocy agencję detektywistyczną Adama Markiewicza i ze znanych tylko sobie powodów nie chce współpracować z policją. Prywatnie prosi o pomoc swojego dawnego przyjaciela ze studiów nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego. Ten odmawia, ale dręczony wyrzutami sumienia zaczyna interesować się porwaniem. Bardzo szybko odkrywa całą skomplikowaną siatkę podejrzanych powiązań Nowackiej, nieczystą grę policji, niezbyt przejrzyste motywacje i podejrzane interesy Markiewicza. Wkrótce dochodzi do wniosku, że jest jedyną osobą, której naprawdę zależy na uratowaniu Karoliny.


Równocześnie odkrywa, że okoliczności porwania dziewczyny są dokładnie takie same jak te sprzed ośmiu lat, kiedy na Dolnym Śląsku grasował zabójca nastolatek. Tylko że tamta sprawa została przez policję rozwiązana. Czy jednak na pewno? W miarę zapoznawania się ze szczegółami tamtego śledztwa Zakrzewski ma coraz większe wątpliwości.


Tymczasem czas płynie nieubłagalnie. Czy uda mu się odnaleźć sprawców porwania i ocalić Karolinę?

Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
14 godz. 25 min.
Język:
Polski
Data wydania:
8.12.2021
Wydawca audiobooka:
Bukowy Las
Numer ISBN audiobooka:
9788380744240

Co myślą inni

Recenzje Dziewięć – Audiobook

Książka wciągająca, zaskakująca, a lektor sama przyjemność słuchania.

Kasia

Super książka. W tej książce zauważyłam więcej żartobliwych komentarzy i tekstów. Pozwala to od czasu do czasu na uśmiech w czasie słuchania o psychopatach i skomplikowanych śledztwach. Lektor rewelacja. Nadaje książce charakteru

Katarzyna

👍

Milena

Rewelacja

Barbara

Rewelacja

Jakub

Super książka

agata

Super, polecam

Bartosz

Autor i lektor na 5+ 😊

Agnieszka

Lektor jak zawsze super, książka także.

Edward

Trzymajaca w napięciu od początku do samego końca historia. Wiele ciekawych zwrotów akcji i przede wszystkim wciaga słuchacza w tematykę . Dla Fanów kryminałów to obowiązkowa lektora na liście

Kinga

Pasjonująca, trzymająca w napięciu historia. Autor z każdą kolejną książką wywołuje u mnie reakcję: Dlaczego wcześniej nie trafiłem na tego autora?! Do tego Pan Lektor pierwsza klasa! Z pewnością to nie jest mój ostatni audiobook tego tandemu.

Jarosław

Dobra

Ewa

Ok

Dariusz

Super ! Polecam

Anna

Uwielbiam postać Zakrzewskiego! W końcu mieszka na moim osiedlu 😉 Pan Gorzka jest mistrzem kryminału!

Kamila