Dziewczyny o północy

Ocena 4.5
12 godz. 33 min.
304 Strony
Nathalie Svensson
bookCoverFor

Opis książki

W Uppsali jest noc Walpurgii – największe święto studentów. Radosna atmosfera ulega jednak zakłóceniu, kiedy w przeciągu kilku dni dwie studentki padają ofiarami gwałtu. Niedługo potem znaleziona zostaje jeszcze jedna ofiara. Tym razem kobieta jest uduszona i pieczołowicie ułożona w teatrze anatomicznym jednej z najstarszych budowli uniwersyteckich. Po mieście rozpływa się niepokój, a policja podejrzewa, że pojawi się więcej brutalnych napaści. Nathalie Svensson, główna w Skandynawii ekspertka do spraw psychopatów i członkini policyjnej grupy profilerów, zostaje wezwana do pomocy w śledztwie. Dołącza do niego również komisarz Johan Axberg z policji w Sundsvall. Wraz z Nathalie właśnie zakończyli wspólną pracę nad inną sprawą i pomimo okoliczności cieszą się z ponownego spotkania. Dużo wskazuje na to, że sprawca jest jeden i ten sam: wszystkie ofiary to studentki, w tym samym wieku i łudząco podobne z wyglądu. Podejrzenia padają na mężczyznę, który był wcześniej skazany za kilkukrotne gwałty i niedawno wyszedł z więzienia. Brakuje mu alibi, Nathalie jednak podejrzewa, że rozwiązanie tej zagadki nie jest takie proste. Ślady prowadzą do wrogiego kobietom, przypominającego sektę bractwa…

„Dziewczyny o północy” to niezależna, trzecia część serii o Nathalie Svensson i Johanie Axbergu.
JONAS MOSTRÖM jest pisarzem i lekarzem. Od zadebiutowania w 2004 roku thrillerem Dödens pendel („Wahadło śmierci”) odnosi duże sukcesy książkami o komisarzu Johanie Axbergu i psycholożce Nathalie Svensson – dwoma seriami, które splotły się w „Dominie śmierci”.

Tłumaczenie:

Urszula Pacanowska Skogqvist

Format:

E-book
Audiobook

Tom:

3

Czas trwania audiobooka:

12 godz. 33 min.

Strony e-booka:

304

Język:

Polski

Data wydania:

1.09.2023

Wydawca audiobooka:

BookBeat

Numer ISBN audiobooka:

9789198740608

Wydawca e-booka:

BookBeat

Numer ISBN e-book:

9789198753202

Co myślą inni

Recenzje Dziewczyny o północy –
E-book, Audiobook

Fabuła fajna,ale we wszystkich 3 częściach wkurzała mnie główna bohaterka.Niby psycholożka-profilerka ,a nie zbyt umiejętnie wybiera sobie partnerów na jedną noc.Brak jej asertywności.

Anna

Super kryminal.

Krystyna

👍

Teresa

Ciekawa:)

Monika