Dzieło Dextera

Ocena 4.7
10 godz. 1 min.
342 Strony
DEXTER
bookCoverFor

Opis książki

Powieść będąca inspiracją do powstania hitowego serialu Dexter!
Jak socjopatyczny morderca spędzi swój miodowy miesiąc - w Paryżu i to z dala od Mrocznego Pasażera oraz jego wyzwań polegających na zabijaniu złych ludzi?

Przystojny i szarmancki Dexter coraz częściej odsuwa się od niczego nie podejrzewającej żony Rity i pragnie wznowić poszukiwania kandydatów na kolejne ofiary. Przełomem w życiu psychopatycznego nowożeńca może okazać się awangardowy performans pewnej artystki, która amputowała własną kończynę. Niestety plany Dextera nieco się komplikują, gdy jego siostra Deborah (sierżant w wydziale zabójstw) dowiaduje się o jego makabrycznym hobby, a Rita coraz bardziej martwi się o swoich synów, którzy różnią się od innych dzieci i podzielają pasję Morgana do zabijania ludzi-potworów...Przed wami czwarta część mrocznej serii o przygodach Dextera, możecie ją uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności cyklu.

Powieści o Dexterze posłużyły za kanwę scenariusza popularnego serialu z lat 2006-2013 w telewizji Showtime, zaś odtwórca roli głównego bohatera Michael C. Hell otrzymał za nią wiele nagród i nominacji.

Jeśli macie dość przewidywalnych kryminałów z seryjnymi mordercami budzącymi wstręt i pogardę, dajcie się uwieść groteskowej opowieści o uroczym Dexterze, do cna złym, lecz bezwzględnie zabiegającym o sympatię otoczenia.

,,Dexter" - cykl powieści sensacyjno-kryminalnych autorstwa Jeffa Lindsay’a, których bohaterem jest analityk śladów krwi z laboratorium policji Miami. Uroczy za dnia Dexter Morgan nocą przeistacza się w seryjnego zabójcę, swoje alter ego Mrocznego Pasażera, który za radą ojca pozbawia życia wyłącznie innych psychopatów i ludzi oskarżonych o najbardziej brutalne morderstwa.

Jeff Lindsay, właśc. Jeffrey P. Freundlich (ur. 4 lipca 1952 r. w Miami) - amerykański powieściopisarz, absolwent reżyserii i dramaturgii w Carnegie - Mellon University. Pracował jako muzyk, piosenkarz, komik, aktor i prezenter telewizyjny. Część swoich utworów napisał wspólnie z żoną Hilary (córką młodszego brata Ernesta Hemingwaya). Jak dotąd największą sławę przyniósł J. Lindsay’owi cykl powieści o uroczym zabójcy Dexterze Morganie.

Tłumaczenie:

Tomasz Wilusz

Format:

E-book
Audiobook

Seria:

Tom:

4

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 1 min.

Strony e-booka:

342

Język:

Polski

Data wydania:

29.09.2023

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728516164

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788728516096

Co myślą inni

Recenzje Dzieło Dextera –
E-book, Audiobook

Super

Magdalena

Ok

Bartosz

👍

Grzegorz

Polecam

Agata