Dylematy Dextera

- Jeff Lindsay

Ocena 4.7
10 godz. 47 min.
361 Strony
DEXTER
bookCoverFor

Opis książki

Powieść będąca inspiracją do powstania hitowego serialu Dexter!
Kim jest alter ego, zły demon Dextera Morgana, który każe mu przeobrażać się w seryjnego mordercę i z zimną krwią wymierzać sprawiedliwość innym psychopatom?

Tym razem sprytny Dexter prowadzi prywatne śledztwo w sprawie rytualnego morderstwa w studenckim kampusie, ale działając bez wsparcia swojego Mrocznego Pasażera, mężczyzna czuje się nieszczęśliwy, bezradny jak nigdy wcześniej. Przed wami trzecia część mrocznej serii o przygodach Dextera, możecie ją uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności cyklu. Książka przybliży wam postać i motywy działania tajemniczego Mrocznego Pasażera oraz samego Morgana Dextera.

Powieści o Dexterze posłużyły za kanwę scenariusza popularnego serialu z lat 2006-2013 w telewizji Showtime, zaś odtwórca roli głównego bohatera Michael C. Hell otrzymał za nią wiele nagród i nominacji.

Lektura przypadnie do gustu każdemu, kto lubi powieści traktujące o ciemnej stronie psychiki ludzkiej i nadnaturalnych siłach, które zmienią nawet sympatycznego faceta w groźnego przestępcę o osobliwej hierarchii wartości.

,,Dexter" - cykl powieści sensacyjno-kryminalnych autorstwa Jeffa Lindsay’a, których bohaterem jest analityk śladów krwi z laboratorium policji Miami. Uroczy za dnia Dexter Morgan nocą przeistacza się w seryjnego zabójcę, swoje alter ego Mrocznego Pasażera, który za radą ojca pozbawia życia wyłącznie innych psychopatów i ludzi oskarżonych o najbardziej brutalne morderstwa

Jeff Lindsay, właśc. Jeffrey P. Freundlich (ur. 4 lipca 1952 r. w Miami) - amerykański powieściopisarz, absolwent reżyserii i dramaturgii w Carnegie - Mellon University. Pracował jako muzyk, piosenkarz, komik, aktor i prezenter telewizyjny. Część swoich utworów napisał wspólnie z żoną Hilary (córką młodszego brata Ernesta Hemingwaya). Jak dotąd największą sławę przyniósł J. Lindsay’owi cykl powieści o uroczym zabójcy Dexterze Morganie.

Tłumaczenie:

Tomasz Wilusz

Format:

E-book, Audiobook

Seria:

Tom:

3

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 47 min.

Strony e-booka:

361

Język:

Polski

Data wydania:

13.09.2023

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728516157

Wydawca e-booka:

Saga Egmont

Numer ISBN e-book:

9788728516102

Co myślą inni

Recenzje Dylematy Dextera – E-book, Audiobook

Super

Mateusz

super

Jakub