Dwanaście prac Herkulesa

Ocena 4.4
10 godz. 51 min.
Herkules Poirot
bookCoverFor

Opis książki

Słynny detektyw Herkules Poirot wielkimi krokami zbliża się do zakończenia kariery. Pożegnanie ze światem kryminalnych zagadek zapowiada się spektakularnie. Detektyw, zafascynowany historią swojego mitycznego imiennika, podejmuje się rozwikłania 12 spraw nawiązujących do słynnych prac Herkulesa. Stajnie Augiasza, Pas Hipolity czy wreszcie Pojmanie Cerbera stanowią wyzwania, którym sprostać może tylko prawdziwy heros. Jak poradzi sobie z nimi detektyw Poirot?
"Dwanaście prac Herkulesa" to zbiór opowiadań inspirowany grecką mitologią autorstwa królowej światowego kryminału. Klasyka, którą musisz poznać!

The Labours of Hercules Copyright © 1947 Agatha Christie Limited. All rights reserved.
AGATHA CHRISTIE, POIROT, Agatha Christie Signature and the AC Monogram Logo are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and elsewhere. All rights reserved.

Agatha Christie (1890-1976) – najsłynniejsza autorka powieści kryminalnych. Pozostaje najlepiej sprzedającą się powieściopisarką wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz tyle samo tłumaczeń na 45 języków obcych. Pod pseudonimem Mary Westmacott wydała kilka powieści obyczajowych, które także cieszyły się popularnością.
Brytyjska pisarka zasłynęła z powieści detektywistycznych. Stworzyła jedne z najbardziej popularnych postaci detektywów: Herkulesa Poirot oraz przenikliwą detektyw amatorkę pannę Jane Marple. Jej proza wielokrotnie przenoszona była na ekrany, zarówno kinowe, jak i telewizyjne. Na podstawie dzieł Christie powstały także słuchowiska radiowe oraz spektakle teatralne. Wśród czytelników na całym świecie uznawana jest za niekwestionowaną królową kryminału.

Tłumaczenie:

Robert Ginalski

Format:

Czas trwania audiobooka:

10 godz. 51 min.

Język:

Polski

Data wydania:

20.04.2020

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726264395

Co myślą inni

Recenzje Dwanaście prac Herkulesa –
Audiobook

Klasyka jeśli chodzi o książkę, co do lektora to trzeba się trochę przyzwyczaić, mq szczególną manierę która nie każdemu przypadnie do gustu. Chwilami brzmi to wręcz karykaturalnie.

Marta

🤩🤩🤩

Marzena

Nie podobała mi się ta książka, wgl nie zachwycam się Agatą Christie (poza 'I nie było już nikogo") nie widzę w dorobku tej pisarki jakichś wyśmienitych kryminałów. Lektor też jakoś mi nie poszedł, na przyspieszeniu "3" nie dało się zrozumieć słuchanego tekstu.

Klaudia

👍

Mariusz