Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru

Ocena 4.4
6 godz.
Genialni myśliciele
bookCoverFor

Opis książki

Charles Darwin zajmuje wyjątkowe miejsce w historii nauki. Zasłynął jako pionier koncepcji ewolucji gatunków oraz doboru naturalnego. O wadze jego dokonań nie trzeba nikogo przekonywać.

Chociaż prowadził spokojne i stateczne życie, jego publikacje wzbudzały ogromne kontrowersje, a naukowiec musiał mierzyć się z ostrą krytyką. Podobnie jak w przypadku teorii względności Einsteina, czy wynalazków Edisona to co dziś wydaje nam się oczywiste, wówczas było rewolucyjne.

Jako wykształcony młody człowiek Darwin rozpoczął zdumiewającą pięcioletnią podróż w charakterze przyrodnika na okręcie Royal Navy. Poznawszy niezbadane lądy, dziwne zwierzęta i rośliny, które napotykał w odległych miejscach, zainteresował się tym, w jaki sposób mogło rozwinąć się życie na Ziemi. Kiedy opublikował swoje dzieło „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego”, głęboko wstrząsnął światem nauki.

Patrząc na dokonania Darwina przez pryzmat kontrowersji i płomiennych dyskusji, które rozgorzały na całym świecie i toczone są do dnia dzisiejszego, zadziwi Czytelnika fakt, że obcując z tą lekturą znajdziemy się niejako w samym oku cyklonu. Spokojnej, przepełnionej rodzinną i serdeczną atmosferą wiosce Down, w malowniczo położonym domu Charlesa Darwina.

Format:

Audiobook

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

6 godz.

Język:

Polski

Data wydania:

24.10.2020

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing

Numer ISBN audiobooka:

9788366167735

Co myślą inni

Recenzje Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru – Audiobook

Ważna pozycja ale średnio interesująca. Lektor ok

Agata

Zadziwiająco aktualne

Ade

Cudowny człowiek którym trzeba sie inspirować.

Miło było posłuchać o takiej przyjemnej postaci, o której czytało się tylko krótką wzmiankę w książkach od biologii 🙂

Natalia