Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru- Charles Darwin, Francis Darwin

Ocena 4.3
6 godz.
Genialni myśliciele
bookCoverFor

Opis

Charles Darwin zajmuje wyjątkowe miejsce w historii nauki. Zasłynął jako pionier koncepcji ewolucji gatunków oraz doboru naturalnego. O wadze jego dokonań nie trzeba nikogo przekonywać.

Chociaż prowadził spokojne i stateczne życie, jego publikacje wzbudzały ogromne kontrowersje, a naukowiec musiał mierzyć się z ostrą krytyką. Podobnie jak w przypadku teorii względności Einsteina, czy wynalazków Edisona to co dziś wydaje nam się oczywiste, wówczas było rewolucyjne.

Jako wykształcony młody człowiek Darwin rozpoczął zdumiewającą pięcioletnią podróż w charakterze przyrodnika na okręcie Royal Navy. Poznawszy niezbadane lądy, dziwne zwierzęta i rośliny, które napotykał w odległych miejscach, zainteresował się tym, w jaki sposób mogło rozwinąć się życie na Ziemi. Kiedy opublikował swoje dzieło „O powstawaniu gatunków drogą doboru naturalnego”, głęboko wstrząsnął światem nauki.

Patrząc na dokonania Darwina przez pryzmat kontrowersji i płomiennych dyskusji, które rozgorzały na całym świecie i toczone są do dnia dzisiejszego, zadziwi Czytelnika fakt, że obcując z tą lekturą znajdziemy się niejako w samym oku cyklonu. Spokojnej, przepełnionej rodzinną i serdeczną atmosferą wiosce Down, w malowniczo położonym domu Charlesa Darwina.
Format:
Audiobook
Tom:

1

Czas trwania audiobooka:
6 godz.
Język:
Polski
Data wydania:
24.10.2020
Wydawca audiobooka:
Wydawnictwo Łukasz Tomys Publishing
Numer ISBN audiobooka:
9788366167735

Co myślą inni

Recenzje Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru – Audiobook

Po przeczytaniu rzuca się w oczy kilka rzeczy: skromność, pracowitość i skrupulatność Darwina. Choć umniejsza sobie przy każdej okazji, podkreśla że determinacja i dokładność były fundamentem jego sukcesu jako uczonego. Warto przeczytać, by zianspirować się, pomyśleć jak wcielić jego metody w życie, które są w gruncie rzeczy bardzo proste, ale nie łatwe.

Nikodem

Świetna!

Aneta

Bardzo dużo potrzebnych wniosków .

Jakub

Wszystko ok

Weronika