Czas pokaże

Ocena 4.7
12 godz. 16 min.
Kroniki rodziny Cliftonów
bookCoverFor

Opis książki

Jaka przyszłość czeka chłopca, który nigdy nie poznał swojego ojca i zgodnie z rodzinną tradycją ma zostać dokerem? Harry Clifton dorasta w przekonaniu, że jego tata zginął na wojnie i z pomocą wuja szkoli się w zawodzie robotnika portowego. Życie Harry’ego nieoczekiwanie zmienia się, gdy nauczycielka chóru odkrywa w nim talent wokalny i wróży mu wielką karierę. Wnet zdolny chłopiec dzięki stypendium zostaje uczniem elitarnej szkoły, a ponadto nawiązuje przyjaźń z synem zamożnego właściciela linii żeglugowych. Po wielu latach dorosły już Harry poznaje okrutną prawdę na temat swojego ojca...
Oto pierwsza z 7 części cyklu o rodzinie Cliftonów, można ją uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności sagi. Jeśli lubisz opowieści o dziwnych zbiegach okolicznościach i konsekwencjach długo skrywanych rodzinnych sekretów, docenisz atuty tej sensacyjnej powieści.

Kroniki rodziny Cliftonów - siedmiotomowa epicka saga, której bohaterem jest pełen ambicji Harry Clifton, syn dokera i kelnerki. Kolejne tomy cyklu pokazują losy głównego bohatera od narodzin w 1920 aż do śmierci w 1992 r. z perspektywy coraz to innej postaci. Dzięki temu cykl o burzliwym życiu Harry’ego Cliftona wciąga czytelnika bez reszty i intryguje podczas lektury każdej części tej rodzinnej sagi.

Jeffrey Howard Archer, baron Archer Weston-super-Mare (ur. 15 kwietnia 1940 w Londynie) - brytyjski polityk, dramaturg, autor bestsellerowych serii sensacyjnych, kryminalnych, jak również tzw. political fiction. Swoją debiutancką powieść z 1976 r. ,,Co do grosza", (którą podobnie jak kolejną pt. ,,Kain i Abel" sfilmowano), napisał aby uniknąć bankructwa. Uważny czytelnik odnajdzie w jego twórczości wiele wątków związanych z polskimi emigrantami.

Tłumaczenie:

Danuta Sękalska

Format:

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

12 godz. 16 min.

Język:

Polski

Data wydania:

17.11.2022

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788728473566

Co myślą inni

Recenzje Czas pokaże –
Audiobook

Wzruszająca i wciągająca opowieść o miłości, poświęceniu i godności. Gorąco polecam..

Edyta

Świetna,przygoda,romans,niespodziewane zwroty akcji.Polecam.

Bogusław

Świetna!

Katarzyna

Ok

Anna