Cywilizacja Słowian

Ocena 4.5
11 godz. 9 min.
bookCoverFor

Opis książki

Czy Słowianom udało się stworzyć własną cywilizację?
Czy Słowianie znaleźli się na ziemiach polskich w czasie wielkich wędrówek ludów czy byli tu od tysiącleci, prawie „od zawsze”? Ten spór, który toczy się od dawna, ciągle jest obecny w myśleniu Polaków o swojej przeszłości. Kamil Janicki, autor wielu bestsellerów, m.in. „Pańszczyzny” i „Warcholstwa”, w swojej najnowszej książce przedstawia najbardziej aktualną wizję tych interpretacji i odsyła do ciekawych wniosków.
Autor łamie utarte stereotypy, opowiada, jak lud uważany za prymitywny stał się największą europejską wspólnotą językową. O zagadkowych prapoczątkach Słowian, o ich kulturowej atrakcyjności, o niechęci, z jaką byli opisywani przez współczesnych im antycznych pisarzy, i o tym, jak stworzyli cywilizację zdolną przeciwstawić się potomkom starożytnych Rzymian, Germanom czy imperiom azjatyckich koczowników. W czym tkwiła siła Słowian? Jak do tego doszło, że stali się największym ludem w Europie? Co zadecydowało o ich sukcesie? Odpowiedzi na te intrygujące pytania znajdziecie na kartach książki.

Format:

Czas trwania audiobooka:

11 godz. 9 min.

Język:

Polski

Data wydania:

11.10.2023

Wydawca audiobooka:

Wydawnictwo Poznańskie

Numer ISBN audiobooka:

9788367891721

Co myślą inni

Recenzje Cywilizacja Słowian –
Audiobook

Polecam

Mateusz

Bardzo mnie ta ksiáżka rozczarowała. Słucha sie cieżko, brak jasne i czytelnej chronologii, źródła nie sa podawane (moze w papierowej wersji były?). Przez brak klarowności łatwo przypisac tej ksiazce błędy logiczne I/lub merytoryczne.

Agnieszka

Książka ma bardzo encyklopedyczny charakter. Nie na to liczyłam.

Daria

Wspaniała książka, wspaniale opowiedziana.

Karolina