Córka wiatru. Przebudzenie 2

- Cherie Dale

Ocena 4.6
15 godz. 18 min.
bookCoverFor

Opis książki

Szkoła im. Ursula Cennerowe’a pozytywnie zaskakuje Americę, młodą pół czarownicę, która za złamanie zasad, została zesłana do ukrytego wymiaru dla Nersai i Careai. Większość magów jest jej przychylna, wampiry, mimo że wciąż podchodzą do niesfornej szesnastolatki wyjątkowo sceptycznie, również stopniowo zaczynają się do niej przekonywać. Na pozór wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku.Problemy Americi wcale się jednak nie kończą. Wręcz przeciwnie – dopiero się zaczynają. Otrzymana przez dziewczynę przepowiednia, nie pozwala jej się cieszyć z bliskości i wsparcia nowych przyjaciół. Sny rodem z pradawnych legend powoli zaczynają mieszać jej się z rzeczywistością, a strach przed nadchodzącym świętem Luny, uroczystością z okazji całkowitego zaćmienia księżyca, zmusza nastolatkę do ciągłego trwania w gotowości. Ktoś stale obserwuje czarownicę i skutecznie manipuluje jej przeznaczeniem. Magiczna przepowiednia zaczęła się już bowiem spełniać.

Cherie Dale to pseudonim Moniki Mąki, dwudziestojednoletniej, debiutującej autorki, która na co dzień studiuje dziennikarstwo, a wieczorami poświęca niemal cały swój wolny czas na pisanie książek. Do tej pory publikowała swoje teksty głównie na stronie internetowej wattpad.com, gdzie zyskała sobie rzeszę wiernych, zaufanych czytelników. Jej pierwsze opowiadanie: „Przebudzenie" w szybkim tempie znalazło się na pierwszym miejscu w polskim rankingu fantasy i osiągnęło na portalu ponad pół miliona odsłon. Autorka nie osiada jednak na laurach i już pracuje nad kolejnymi częściami serii. W międzyczasie poświęca się czytaniu książek, rysunkowi, a także szlifowaniu dziennikarskiego warsztatu.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

15 godz. 18 min.

Kategorie:

Język:

Polski

Data wydania:

7.06.2021

Wydawca audiobooka:

Saga Egmont

Numer ISBN audiobooka:

9788726913613

Co myślą inni

Recenzje Córka wiatru. Przebudzenie 2 – Audiobook

Uwielbiam tą książkę! Niesamowicie się wciągnełam w historię i bardzo bym chciała kontynuacji

MoniaLila

lepsza niż pierwszy tom ale nadal stereotypy i schematy ... dość toksycznie bo niby bohaterka rozumna i wspaniała a wini się za rzeczy za które zdecydowanie nie powinna... trudno mi też uwierzyć w antagonistę, ma jedną scene w samotności z figurami szachowymi która dobrze motywowała dalszą część historii ale to się nie zgrywało ni jak z wcześniejszymi wątkami ... mamy też tych złych w szkole i w sumie tu wątek też się urywa bez sensu, szkoda ... tak jak by koncepcja się zmieniła - no spoko ale to się nie skleiło i tyle, no i kończy się nie kończąc nic a wręcz jest zaproszeniem do dalszej części opowieści wiec zobaczymy może tendencja wzrostowa się utrzyma, bo język ładny, opisy długie ale też ok a postacie mają jakiś zarys i wiem że mają fanów choć ja do nich nie należę ;D

Es

Przyznam że pierwsza część mnie jakoś nie zachwyciła. Jak dla mnie za mało się tam działo. Mimo wszystko dałam serii drugą szansę i sięgnęłam po druga część i nie zawiodłam się na niej. Książka wycisnęła ze mnie stado łez i trzymała w napięciu ;)

Zuzanna