Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało?

Ocena 4.1
1 godz. 15 min.
Mindfulness - trening uważności
bookCoverFor

Opis książki

Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało? Mindfulness - trening uważności. cz. 1.
BESTSELLER wśród audiobooków!!! Seria audiobooków "Mindfulness - trening uważności" dr Renaty Zarzyckiej, stała się niepodważalnym bestsellerem w ciągu zaledwie jednego roku po opublikowaniu. W serii tej na szczególną uwagę zasługuje cyfrowa książka zdigitalizowana głosem pt.: "Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało?". Jest to pierwsza część serii, która osiągnęła już ponad 10 tysięcy odsłuchanych egzemplarzy.

Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom cierpiącym, nie zawsze dobrze zrozumianym przez lekarza z uwagi na brak widocznych odchyleń w klasycznych badaniach. Ludzie ci w wyniku wielomiesięcznego "narzekania", często odsyłani zostają do psychiatry po leki uspakajające, jednak to nie uzdrawia ich w pełni. Wśród tego typu przypadków znajdują się nawet małe dzieci wtedy, kiedy ani leki, ani dieta ani wizyty u psychologia nie przynoszą oczekiwany rezultatów. Dlaczego?

Kiedy czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy duszności i nie możemy spać w nocy, mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań lekarskich jasno wynika, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne.

Określenie psychosomatyczny wprowadził niemiecki psychiatra – Heinroth w 1818 roku. Jest to określenie na choroby somatyczne (fizyczne), w powstaniu, których biorą istotny udział czynniki psychologiczne (głównie emocjonalne). Negatywne emocje przyczyniające się do powstania chorób psychosomatycznych sprzyjając rozwojowi tych dolegliwości. Mogą one zmaterializować się w ciele pod wpływem sytuacji konfliktowych oraz wewnętrznego konfliktu emocjonalnego, kiedy zbyt długo "bijemy się" z naszymi myślami bez szukania rozwiązań. W momencie obwiniania nas przez kogoś czy też, kiedy sami siebie obwiniamy. Mogą też wystąpić podczas frustracji, nienawiści, żalów, pretensji czy gniewu, zwłaszcza, jeśli są tłumione i przeżywane wielokrotnie. Zakłada się, że początek zaburzeń ujawnia się zwykle już przed trzydziestym rokiem życia, a najczęściej powstają one już w dzieciństwie i rzutują na psychikę w człowieku, jako nieuświadomione traumy.

Głównym powodem trudności w uzdrawianiu tego typu problemów jest fakt, iż w tego powyższych przypadkach, najlepiej jest skorzystać z konsultacji u jednego specjalisty - najlepiej terapeuty medycyny holistycznej, pracującego w dyscyplinie naukowej PsychoNeuroImmunologia. Połączy on wszystkie dolegliwości w całość, przeprowadzi analizę odżywiania, zaleci odpowiednie zmiany oraz dodatkową suplementację, a co najważniejsze, poszuka przyczyny możliwie wszystkich dolegliwości u chorej osoby np. skąd biorą się uporczywe bóle psychogenne w obecnym życiu, bądź nawet znajdzie przyczyny w odległej przeszłości czy też u jej przodków. Uświadamiając sobie przyczyny problemów, można będzie równocześnie pracował tak w przestrzeni fizycznej (ciało), jak również psychicznej (umysł - myśli) oraz duchowej (emocje).SPIS TREŚCI:1. Emocja, jako ważna informacja z wnętrza organizmu.

2. Utrwalanie negatywnych emocji w komórkach ciała i ich konsekwencje.

3. Przygnębiona dusza wysusza ciało.

4. Choroby psychosomatyczne prosto z umysłu do ciała.

5. Trudności z zajściem w ciążę i inne dolegliwości.

6. Jak uzyskać dobrostan?

7. Wesołe serce jest najlepszym lekarzem.

8. Mindfulness - budowanie uważności i inteligencja emocjonalna.

9. Rola Obserwatora, jako ochrona przed chorobami psychosomatycznymi.

10. Czy to dobrze, czy to źle?

11. Połowa sukcesu w uzdrawianiu to zdrowe odżywianie i skoncentrowane składniki w suplementach.

12. Praca nad swoją psychiką to druga połowa sukcesu skutecznego uzdrawiania.

13. Medycyna Holistyczna - uzdrawianie ciała, psychiki i ducha.


Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom cierpiącym, nie zawsze dobrze zrozumianym przez lekarza z uwagi na brak widocznych odchyleń w klasycznych badaniach. Ludzie ci w wyniku wielomiesięcznego "narzekania", kłopotów, tkwienia w negatywnych emocjach, stresów i lęków, często odsyłani zostają do psychiatry po leki uspakajające, po psychotropy. Jednak to nie uzdrawia ich duszy w pełni, a tym samym ich ciała. Wśród tego typu przypadków znajdują się nawet małe dzieci wtedy, kiedy ani leki, ani dieta ani wizyta u psychologa, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Dlaczego?

Czasami czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy zimne kończyny, pocą nam się ręce, nogi, ciało, mamy duszności i nie możemy spać w nocy. Najczęściej, wtedy mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań medycznych, lekarz wnioskuje, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne.

Posłuchaj uważnie audiobooka i napisz w komentarzu / opinii, co najbardziej zainteresowało Cię, co przykuło Twoją uwagę, co Cię zaskoczyło bądź, co takiego weźmiesz z tego dla siebie, aby wykorzystać to w swoim życiu. Autorka będzie wdzięczna za pozostawienie pozytywnej opinii i gwiazdek. Jeśli wszystko jest nowością dla Ciebie lub czegoś nie zrozumiesz – napisz o tym również, a dokładnie, co konkretnie jest niezrozumiałe. Informacje posłużą do tworzenia kolejnego materiału pomocniczego w SAMOUZDRAWIANIU CIAŁA i PSYCHIKI ORAZ DOBROSTANU, a także do wyjaśnienia poruszonych w komentarzach czy opiniach kwestii. Autorka pięknie dziękuje za wszystkie konstruktywne opinie.

Format:

Tom:

1

Czas trwania audiobooka:

1 godz. 15 min.

Język:

Polski

Data wydania:

11.08.2022

Wydawca audiobooka:

Akademia Rozwoju Coaching Życia Renata Zarzycka

Numer ISBN audiobooka:

9788367225007

Co myślą inni

Recenzje Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało? –
Audiobook

Oj, są szkodliwe wzmianki. Trudno brać na poważnie kogoś kto podważa naukowe dowody na pewne sposoby ochrony zdrowia, wieje szuryzmem.

Olga

Absolutne rozczarowanie. Autorka przeskakuje z tematu na temat, żaden z poruszonych tematów nie został rozwinięty i pogłębiony, brakuje konkretów. Dużo uogólnień i skrótów myślowych - miejscami moim zdaniem wręcz szkodliwych. Nieprecyzyjnie używana terminologia medyczna. Dodatkowo w audiobooku pojawiają się powtórzenia.

Magdalena

Chcesz wiedzieć co naprawdę wpływa na Twoje zdrowie? Posłuchaj dr Renaty Zarzyckiej, która w przystępny sposób wyjaśnia dlaczego nasze myślenie i nieprzepracowane problemy wpływają na choroby. Polecam.

Aleksandra

Trudno brać na poważnie kogoś kto podważa naukowe dowody na pewne sposoby ochrony zdrowia, wieje szuryzmem.

Ewa