Buddyzm- Kazen Maślankowski

Ocena 4.4
1 godz. 16 min.
32 Strony
bookCoverFor

Opis

Książka ta przedstawia podstawowe informacje o buddyzmie, jednej z najbardziej popularnych religii świata, która, pod względem liczby wyznawców znajduje się na czwartym miejscu po chrześcijaństwie, islamie i hinduizmie. W przeciwieństwie do wielu innych tekstów na podobne tematy, książka ta pisana jest zrozumiałym językiem, bez skomplikowanej terminologii. Buddyzm istnieje od 2600 lat. Jest uniwersalny, powszechny i zajmuje się dobrem wszystkich: zarówno jednostek, jak i całych społeczeństw. Jako religia uniwersalna może być drogą życia dla każdego, bez względu na rasę, narodowość, pochodzenie społeczne, płeć czy kulturę.
Buddyzm wyróżniają specyficzne cechy: brak dogmatów – co pozwala jego wyznawcom na wolne, nieograniczone wnikanie w samą istotę Ostatecznej Prawdy – i tolerancja religijna. Buddyzm był zawsze wolny od inkwizycji, pogromów, religijnych wojen i masakr, polowań
na heretyków i czarownice. Przyznawał rację bytu innym religiom i nigdy nie zwalczał duchowych tradycji zastanych w krajach, do których przybywał ze swoją misją, ulegając wpływom kulturowym, lecz jednocześnie wnosząc nowe, cenne wartości.
Projekt okładki: Marcin Labus
Format:
E-book, Audiobook
Czas trwania audiobooka:
1 godz. 16 min.
Strony e-booka:
32
Język:
Polski
Data wydania:
6.12.2021
Wydawca audiobooka:
Estymator
Numer ISBN audiobooka:
9788367021579
Wydawca e-booka:
Estymator
Numer ISBN e-book:
9788367021586

Co myślą inni

Recenzje Buddyzm – E-book, Audiobook

Bardzo fajna lektura :) Zachęciła mnie, żeby dowiedzieć się więcej o buddyzmie

Aleksandra

ciekawe

Gabrysia

Idealna pozycja na początek z Buddyzmem.

Magdalena

Ciekawa pozycja, ale dla mocno początkujących, dużo informacji ogólnych.

Tomasz

Polecam

Tomek

Polecam

Grzegorz

Dla mnie, osoby o dotychczas zerowym pojeciu nt. Buddyzmu, byl to bardzo przyjemny wstęp do zaznajomienia się z piekną filozofią postepowania w zyciu codziennym. Narrator, jego styl i tempo czytania, również swietnie pomagał w absorbowaniu prezentowanego spojrzenia.

Daniel

Wszystko ok ;)

Monika

lektor cudowny, każde słowo wypowiedziane z dokładnością, bardzo miło się słucha. Książka rozwija podstawy buddyzmu, a ostatni rozdział pięknie podsumowuje całość.

Emilia

Wysłuchanie tej książki utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobro, miłość i światło mają jedno imię, bez względu na religię. Super się słuchało. Polecam!

Joanna

Polecam każdemu początkującemu, który chciałby się dowiedzieć nieco więcej na temat buddyzmu.

Barbara

Ciekawe

Maja

👌

Katarzyna

Ciekawa

Dominika

świetne źródło wiedzy choć wydaje mi się że ta książka jest bardziej skierowana do osob zainteresowanych praktykowaniem a nie prawdziwie ciekawych samej wiary, z perspektywy religioznawczej

Patryk