Broad Peak. Niebo i piekło

Ocena 4.7
13 godz. 42 min.
390 Strony
bookCoverFor

Opis książki

Zekranizowana opowieść o jednym z najtragiczniejszych wypadków w historii polskiego himalaizmu

Przemysław Wilczyński i Bartek Dobroch wracają do tragicznych wydarzeń z 2013 roku i starają się odpowiedzieć na pytanie, czy tragedia na Broad Peak kładzie kres polskiemu himalaizmowi w takiej formie, w jakiej go dotąd znaliśmy. Analizują feralną wyprawę krok po kroku, a także przeprowadzają poruszające rozmowy ze świad¬kami wydarzeń oraz przyjaciółmi i rodzinami uczestników wy¬prawy. Zgłębiają etykę polskiego himalaizmu i zastanawiają się nad granicami pasji. Czy wspinaczka w najwyższych górach jest hymnem wolności, czy ra¬czej „Himalajami egoizmu”?
Nowe wydanie książki poszerzono o rozdział prezentujący kulisy powstawania filmu fabularnego o dramatycznych wydarzeniach w Karakorum. Broad Peak w reżyserii Leszka Dawida we wrześniu 2022 rok zadebiutował na platformie Netflix.

Wierzę, że każdy z bohaterów tej książki zginął, robiąc to, co kochał najbardziej, i nie nam, którzy zostali bezpiecznie na nizinach, to oceniać. Warto przeczytać „Broad Peak. Niebo i piekło” i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest cena marzeń, którą warto zapłacić.

Martyna Wojciechowska

Niezwykła książka pokazująca od kulis nie tylko przebieg tragedii na Broad Peaku. To także retrospekcja i spojrzenie na sprawę z dzisiejszej perspektywy. Dzięki książce bliżej poznałem ludzi, z których wielu znałem osobiście, w tym Tomka Kowalskiego, który chciał wybrać się na Bieguny Ziemi. Wydaje mi się, że ścieżka osądzania i szukania winnych jest łatwiejszą drogą. Dużo trudniejsza jest próba zrozumienia skomplikowanego życia ludzkiego, które jak w soczewce skupiło się na Broad Peaku 5 marca 2013 roku. Warto przerobić lekcję, która płynie z tej tragedii.

Marek Kamiński

Tłumaczenie:

Tomasz Sobczak

Format:

Audiobook
E-book

Czas trwania audiobooka:

13 godz. 42 min.

Strony e-booka:

390

Język:

Polski

Data wydania:

28.09.2022

Wydawca audiobooka:

CZWARTA STRONA

Numer ISBN audiobooka:

9788367551083

Wydawca e-booka:

Wydawnictwo Poznańskie

Numer ISBN e-book:

9788367461313

Co myślą inni

Recenzje Broad Peak. Niebo i piekło –
Audiobook, E-book

Ta książka bardzo wzbogaciła moją wiedzę na temat Himalajów i wspinaczki wysokogórskiej. Warto!

Karolina

Super książka!

Przemysław

Niesamowita książka ❤️👍

Patryk

Wciągająca historia :)

Kamila