Brat Mikołaja- Zygmunt Zeydler-Zborowski

5 godz. 35 min.
bookCoverFor

Opis

Powieść kryminalna jednego z najpopularniejszych pisarzy PRL!

Mikołaj wyznaje narzeczonej, że jego brat Maurycy wyszedł właśnie z więzienia. Mężczyzna jest zaniepokojony, ponieważ dotychczas Maurycy starał się zrzucać na niego winę za wszystkie popełnione przestępstwa. Joanna radzi narzeczonemu kontakt z milicją. Funkcjonariusze pozostają jednak bezradni. Tymczasem przyjaciółka kobiety, Karolina niedługo wstąpi do ich rodziny. Planuje bowiem ślub z wujem Mikołaja i Maurycego. Wuj Joachim zaprasza wszystkich na rodzinną naradę. Każdy z zaproszonych dziwnym trafem spóźnia się na spotkanie, a gdy wszyscy pojawiają się wreszcie na miejscu, znajdują ciało zamordowanego gospodarza. Milicja rozpoczyna śledztwo, w którym zmierzy się z wieloma rodzinnymi sekretami.

Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów, z których pochodzi.

Zygmunt Zeydler-Zborowski (1911-2000) – polski pisarz literatury kryminalnej, twórca postaci Stefana Downara. W przededniu II wojny światowej ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie wojny zarabiał, śpiewając w warszawskich kawiarniach, a po jej zakończeniu został urzędnikiem w Ministerstwie Żeglugi i Handlu Zagranicznego. Debiutował jako autor powieści sensacyjnych, publikowanych w odcinkach na łamach prasy. Dwa lata spędził we Włoszech, podróżował także po Ameryce Południowej. Był redaktorem w Telewizji Polskiej, działał w Polskiej Agencji Reklamowej. Od 1963 jego głównym zajęciem było pisanie. Zasłynął jako twórca powieści kryminalnych i sensacyjnych. Spoczywa na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
Format:
Audiobook
Czas trwania audiobooka:
5 godz. 35 min.
Język:
Polski
Data wydania:
23.11.2022
Wydawca audiobooka:
Saga Egmont
Numer ISBN audiobooka:
9788726773507