Biała śmierć- Ken McClure

6 godz. 49 min.
236 Strony
Steven Dunbar
bookCoverFor

Opis

Co się stanie, gdy prace nad nową szczepionką wymkną się spod kontroli? Na obozie młodzieżowym dochodzi do zakażenia, więc uzasadnione wydaje się zaszczepienie wszystkich przebywających tam dzieci unowocześnioną wersją szczepionki przeciwko gruźlicy. Niestety wkrótce jedno z nich umiera, a u pozostałych pojawia się bielactwo i trudno gojące się rany. Dr Dunbar usiłuje wyjaśnić przyczynę nietypowych objawów poszczepiennych, ale ktoś zaciera ślady przerażającego spisku...
,,Biała śmierć" to siódmy z thrillerów o śledztwach dra Dunbara, można go uznać za oddzielną historię lub czytać bez zachowania kolejności serii. Jeśli szukasz misternie skonstruowanego thrillera medycznego, którego akcja wciąga bez reszty i przeraża, znajdź czas na lekturę ,,Białej śmierci".

Dr Dunbar - seria nagradzanych thrillerów z udziałem Stevena Dunbara, byłego lekarza i członka jednostek specjalnych Inspektoratu Sci-Med. Bohater powieści Kena McClure’a wykorzystuje swoją wiedzę medyczną do wykrywania wykroczeń i przestępstw z dziedziny szeroko pojętej medycyny (przedmiotem jego śledztw są m.in. błędy w sztuce lekarskiej, handel narządami ludzkimi, szczepionki skażone genetycznie). Cykl powieści o doktorze Dunbarze to trzymające w napięciu thrillery, z przerażająco wiarygodnymi dla naukowców przewidywaniami medycznymi.

Ken McClure, właśc. Kenneth J. Begg (ur. 1942 r. w Edynburgu) szkocki mikrobiolog, wybitny lekarz i naukowiec, uznawany obecnie za najlepszego brytyjskiego autora tłumaczonych na 25 języków thrillerów medycznych. Pisarz zadebiutował w 1985 r. powieścią Kryptonim ,,Kowadło", kolejne utwory przyniosły mu międzynarodową sławę - krytycy literatury chętnie nazywają go szkockim Michaelem Crichtonem i przyrównują do Robina Cooka, mistrza thrillerów medycznych.
Tłumaczenie:
Tomasz Wilusz
Format:
E-book, Audiobook
Tom:

7

Czas trwania audiobooka:
6 godz. 49 min.
Strony e-booka:
236
Język:
Polski
Data wydania:
23.11.2022
Wydawca audiobooka:
Saga Egmont
Numer ISBN audiobooka:
9788728438336
Wydawca e-booka:
Saga Egmont
Numer ISBN e-book:
9788728438206

Co myślą inni

Recenzje Biała śmierć – E-book, Audiobook

Gorąco polecam

Bogumiła