Bali

- Aleksandra Najda-Michałowska

Ocena 4.1
3 godz. 52 min.
bookCoverFor

Opis książki

Bali jest pełna kontrastów i niepowtarzalnego piękna.
Ta niezbyt duża indonezyjska wyspa stała się ulubionym celem turystów z całego świata. Pobyt w raju na ziemi, duchowe przebudzenie, podróż zmieniająca życie – terminologia jest różna, niemniej na Bali każdy znajdzie coś dla siebie i będzie to zarówno surfer, imprezowicz, plażowicz, poszukiwacz przygód, jak i jogin. Są tu spokojne plaże, piękne krajobrazy, zielone pola ryżowe i niezwykłe świątynie. Wszystko dopełnia lokalny koloryt związany z obecną na każdym kroku tradycją.

Z opowieści dowiemy się, jakie miejsca warto odwiedzić oraz jakich błędów lepiej na wyspie nie popełniać. Ponadto poznamy sekrety obowiązującej tu religii i lokalnej społeczności, a także poczytamy zarówno o duchowości i duchach, jak i o psach i spotkaniach z małpami. Znajdziemy tu też odpowiedzi na pytania: jak nosić sarong, jakie znaczenie ma ceremonia spiłowania zębów i dlaczego balijski taniec jest tak ekscytujący.
Przepiękne zdjęcia z prywatnego archiwum autorki pozwolą nam przenieść się do barwnego świata tej magicznej wyspy, która emanuje specyficzną atmosferą – aby ją zrozumieć – trzeba jej doświadczyć na własnej skórze.

Format:

Audiobook

Czas trwania audiobooka:

3 godz. 52 min.

Język:

Polski

Data wydania:

14.06.2023

Wydawca audiobooka:

Luna

Numer ISBN audiobooka:

9788367790789

Co myślą inni

Recenzje Bali – Audiobook

Książka dość ciekawa, chociaż przyznam, że czytałam lepszy o tej tematyce. Zachęca do wyjazdu na Bali, ale jakoś nie powala. Mam też wrażenie, że autorka często powtarza wysłałam słowa w zdaniach występujących obok siebie. I jeżeli chodzi o Montaż i czytanie przez lektorka: bardzo duże pauzy i powtórki. To niedopuszczalne w dzisiejszych czasach, aby w ten sposób nagrywać książki. Mimo to jednak dziękuję. Warto było tą książkę przeczytać mimo tego rodzaju uchybień

Joanna

Kiepski montaz, często zdarzały się powtórki i dziwne pauzy. Sama książka i lektor ok

Edyta